25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Za nami 3. spotkanie konsultacyjne w sprawie powołania Parku Kulturowego

Kolejne spotkanie konsultacyjne za nami. Tym razem spotkaliśmy się z mieszkańcami i przedsiębiorcami głównie z Osiedla Stare Miasto. Bardzo cieszy nas większa niż ostatnio frekwencja i poruszenie istotnego problemu z jakim Stare Miasto się boryka, a mianowicie stojące często w bramach zabytkowych kamienic kubły na śmieci. Nie musimy dodawać, że szczególnie w okresie letnim fetor z takich pojemników roznosi się po całej kamienicy i jest miejscem grasowania gryzoni. Dlatego z pewnością rozwiązanie tego problemu jak i wielu innych, które zgłaszacie podczas konsultacji znajdzie miejsce w Planie Ochrony.

 

Park Kulturowy.jpeg

 

Wszystkie Państwa uwagi bierzemy pod uwagę. Zespół będzie je analizował, a raport końcowy z konsultacji będzie bardzo ważnym dokumentem dla zespołu tworzącego Plan Ochrony Parku Kulturowego.

 

Park Kulturowy 2.jpeg

 

P.S. Wiemy, że mieszkańcy Starego Miasta już w ubiegłym roku skorzystali z budżetu obywatelskiego zakupując podziemny pojemnik na odpady. W roku obecnym także korzystając ze wspomnianych środków chcą go zamontować. Bedzie to pierwszy podziemny pojemnik w mieście i rozwiązanie problemu dla 10 kamienic. To świetny przykład jak najbardziej racjonalnego i mądrego wydatkowania środków z budżetu obywatelskiego.

 


Zachęcamy mieszkańców Starego Miasta do składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego. Może zechcecie spożytkować je na tworzenie zielonych podwórek? Miejsca przyjaznego dla Was, Seniorów i Waszych dzieci?

 

 

 

Mirosław Majkowski

Przewodniczący Zespołu ds. Utworzenia Parku Kulturowego Starego Miasta Przemyśla

 

konsultacje.jpeg

Zdjęcia: Maciej Waltoś

Publikacja: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 09-08-2019 12:47
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-08-2019 12:58