13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzi żeglarze z Przemyśla z pucharem Programu Inerreg Polska – Słowacja

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku odbył się obóz żeglarski zorganizowany przez przemyskie Stowarzyszenie Róża Wiatrów. Przez dziewięć dni młodzi adepci żeglarstwa szkolili swoje umiejętności w żeglowaniu po Jeziorze Solińskim łódkami szkoleniowymi typu Optimist, łódkami kabinowymi, a także kajakami. Ponadto mieli zajęcia na basenie, gdzie doskonalili swoje umiejętności obracania Optimista po wywrotce oraz pływania w kamizelkach ratunkowych.

 

DSCN6158.jpeg

 

W sobotę, 3 sierpnia - czyli w połowie obozu – na Jeziorze Solińskim odbyły się równocześnie z regatami jachtów kabinowych o puchar marszałka województwa podkarpackiego - Regaty o Puchar Programu Inerreg Polska - Słowacja w klasie Optimist UKS, których organizatorami byli: Rzeszowski Okręgowy Związek Żeglarski, Bieszczadzkie WOPR oraz agencja Marketur z Rzeszowa.

 

- W regatach wzięły udział  także dzieci z klubów z Tarnobrzega, Niska i Rzeszowa. Rywalizacja była zacięta, a warunki wiatrowe wymagające, w związku z czym nie obyło się także bez wywrotek. Jednak wysoki poziom wyszkolenia dzieci był zauważalny we wszystkich biorących udział w imprezie klubach – powiedział Jacek Podwyszyński.

 

DSCN6145.jpeg

 

W regatach Optimstów UKS Stowarzyszenie Róża Wiatrów Przemyśl zajęło pierwsze miejsce, dzięki czemu okazały (i w pełni zasłużony) puchar powędrował do Przemyśla. 

 

DSCN6159.jpeg

 

- Były to pierwsze od wielu lat tak duże regaty Optimistów na Jeziorze Solińskim i już dziś wiemy, że nie ostatnie. Stowarzyszenie Róża Wiatrów już od września zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 - 10 lat na zajęcia w klasie Optimist, nie trzeba umieć pływać, ale trzeba naprawdę tego chcieć z dala od komputerów i telefonu. Tylko zaangażowanie dzieci i rodziców jest szansą osiągnięcia sukcesu najmłodszych – zachęca J. Podwyszyński.

 

IMG_20190803_150839-1.jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

zdjęcia: Róża Wiatrów Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-08-2019 14:28
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 08-08-2019 14:41