28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Czy 96 godzin wystarczy na pokonanie trasy Świeradów - Przemyśl?

Pod koniec sierpnia powitamy w Przemyślu prawdziwych ultramartończyków rowerowych. To na przemyskim Rynku znajdzie się meta jednej z imprez sportowych będących przygotowaniami do Maratonu Rowerowego Dookoła Polski 2021. Czy 96 godzin wystarczy najlepszym zawodnikom MRDP Góry 2019 na pokonanie trasy Świeradów Zdrój - Przemyśl?

Uczestnicy MRDP Góry 2019 wystartują w sobotnie południe 24 sierpnia ze Świeradowa Zdroju i pokonają trasę około 1146 km do Przemyśla. Regulamin zawodów przewiduje, że zawodnicy, którzy pokonają ten dystans w 96 godzin (4 dni) automatycznie uzyskają kwalifikację do MRDP 2021, nieprzekraczalnym limitem czasu pozwalającym na ukończenie maratonu jest 120 godzin (5 dni). Suma przewyższeń, która czeka ich po drodze wynosi ok. 14 600 m. Celem imprezy jest więc nie tylko popularyzacja długodystansowego kolarstwa szosowego, turystyki rowerowej, czy poznanie najpiękniejszych zakątków Polski, ale przede wszystkim sprawdzenie granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej.

MRDP_mapa.jpeg

Na pierwszych uczestników tej niezwykłej imprezy rowerowej czekamy więc w przemyskim Rynku, gdzie będzie zlokalizowana meta wyścigu, w środę 28 sierpnia. O godzinie 12.00 w tym dniu upłynie limit 96 godzin, zamknięcie mety nastąpi o tej samej godzinie dzień później.

Co ciekawe maraton ma charakter NON-STOP, czyli uczestnicy sami wybierają czas, miejsce i długość odpoczynków, o czym informują organizatora. Zawodnicy startują w dwóch kategoriach - TOTAL EXTREME i EXTREME - różniących się możliwością korzystania z punktów logistycznych.
Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Czyste Powietrze

 

publikacja: Witold Wołczyk

zdjęcia: MRDP

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl