-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego

Wielkimi krokami zbliża się Wincentiada - czyli jedno z najważniejszych wydarzeń organizowanych rokrocznie w naszym mieście. Święto, które odbywa się w przestrzeni Rynku Starego Miasta, już na trwałe wpisało się na kartach kulturalnego kalendarza Przemyśla, gromadząc rzesze mieszkańców, turystów, artystów różnych dziedzin sztuki oraz wystawców. Impreza skutecznie aktywizuje działające w nadsańskim grodzie grupy kulturalne i artystyczne.

 

25-08-2019-Wincentiada-gł.jpeg

 

► Już w sobotę (24 sierpnia) w godzinach od 14.00 do 20.00 w ramach obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego na przemyskim Rynku odbędą się: Święto Miodu oraz VI Piknik Organizacji Pozarządowych, na które serdecznie zapraszamy!

Czekać tu będą na Państwa: prezentacja działalności organizacji pozarządowych, m.in. profilaktyka zdrowotna, pokaz sprzętu wodnego, biwakowego, warsztaty ikonograficzne, japońska kaligrafia, pokaz sztuk walki, projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, obchody 100-lecia PCK, działalności pszczelarskiej w celu pozyskania miodu i produktów pszczelich.

 

swieto miodu plakat.jpeg

 

Program imprezy:

14.00 – Otwarcie imprezy przez Prezydenta Miasta Przemyśla i Przewodniczącą Rady Miejskiej.

  • „Żywa pasieka” - pokaz pszczół w specjalnym ulu ze szkła przy stoisku Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. Pokaz sprzętu pszczelarskiego.
  • KIERMASZ MIODOWY – miód we wszystkich postaciach 
  • Kiermasz Zdrowej Żywności
  • Rzemiosło artystyczne.
  • Sprzęt pszczelarski prezentowany przez producentów. 

14:10 Konkurs na najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej – Degustacja miodów przez mieszkańców Przemyśla i głosowanie  - na miody zgłoszone  do konkursu przez pszczelarzy. 

14:15 Rozpoczęcie prezentacji Organizacji Pozarządowych biorących udział
w Pikniku.

16:00 POKAZ WIROWANIA MIODU wraz z degustacją.  Pokaz sprzętu pszczelarskiego. 
 

17:00 Prezentacja Organizacji Pozarządowych biorących udział w Pikniku –c.d.
 

18.00 Koncert zespołu Bractwo Wiecznego Natchnienia.

19:45 Wręczenie dyplomów i ogłoszenie wyników Konkursu na Najlepszy Miód Ziemi Przemyskiej.

20.00 Zakończenie VI Pikniku i Święta Miodu.

 

► Jednak aby tradycji stało się zadość, tegoroczne wydarzenie rozpocznie (w niedzielę, 25 bm.) uroczysta Msza Święta w Kościele Franciszkanów w intencji Przemyśla, po której wyruszy procesja ulicami miasta. Podczas nabożeństwa zostaną wystawione relikwie świętego Wincentego. W samo południe zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie Jarmarku Świętego Wincentego, który urozmaicą różnego rodzaju konkursy, animacje i zabawy.

 

► Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dni Patrona Miasta Świętego Wincentego będą koncerty niekwestionowanych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Już o godzinie 19.30 na ustawionej w samym sercu nadsańskiego grodu scenie wystąpi Kasia Cerekwicka, a tuż po niej – o godzinie 21.00 usłyszymy Zespół Kombii.

 

  

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Sobota oraz niedziela - 24 i 25 sierpnia br.

 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

 

25-08-2019-Wincentiada-19-NP_835_x_1300.jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

 

 

Szanowni Wystawcy!

 

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

jako organizator

Dni Patrona Miasta Przemyśla „Wincentiada”,

która odbędzie się w dniach 24 i 25 sierpnia 2019 r.

(Przemyśl - Rynek Starego Miasta)

 

Serdecznie zaprasza Państwa do zaprezentowania:

tradycyjnego rękodzieła artystycznego i ludowego rzemiosła, lokalnych i regionalnych produktów spożywczych wyrabianych metodami tradycyjnymi, innych usług, stoiska komercyjne.

 

 

Warunkiem uczestnictwa Wystawcy w imprezie jest przesłanie w nieprzekraczalnym terminie – do 16 sierpnia 2019 r. wypełnionego i podpisanego ► formularza zgłoszenia uczestnictwa, co jednoznaczne jest z zaakceptowaniem regulaminu organizacji stoisk wystawienniczych dołączonego do niniejszego formularza i stanowiącego jego integralną część oraz wniesienie do dnia 21 sierpnia 2019 r. opłaty określonej w regulaminie imprezy.

 

Z powodu ograniczonej liczby miejsc wystawienniczych o przyznaniu stoiska i zakwalifikowaniu udziału Wystawcy decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

► Jeżeli mają Państwo pytania lub inne propozycje prosimy o kontakt pod nr tel./fax (016) 678-50-61 w. 24

w godz. 8.00-15.00 lub pod adresem: e-mail: art@kultura.przemysl.pl

 

 

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-08-2019 11:07
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 09-08-2019 10:03