13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Promocja Przemyśla w TVP Info

Wakacyjny program "TVP Info w Twoim mieście" zawitał w sobotę 3 sierpnia do Przemyśla. Podczas kilkunastu wejść "na żywo" zaprezentowaliśmy to co najlepsze w naszym mieście - jego atrakcje, historię, kulturę i sztukę. Nie wszystko oczywiście udało się zmieścić w programie, ale dziękujemy wszystkim, których pomoc pozwoliła po raz kolejny pokazać Przemyśl i jego mieszkańców na ogólnopolskiej antenie.

Zaczęliśmy wcześnie rano, bo już o 7.30, wjazdem prezenterów - Anny Popek i Karola Gnata na przemyski Rynek zabytkowym wozem strażackim z Muzeum Ratownictwa, a następnie zaproszeniem do Przemyśla, opowieścią o mieście przewodnika PTTK i regionalnym śniadaniem z pobliskiej cukierni.

Info_6.jpeg

A potem prezentowaliśmy przemyskich rzemieślników, fajkarzy i ludwisarzy, bogate zbiory przemyskich muzeów, obowiązkowym spotkaniem ze Szwejkiem wydającym pozwolenia na pobyt w mieście. zaprezentowały się oczywiście przemyskie zespoły: Koralik z Centrum Kulturalnego, Zespół Pieśni i Tańca "Przemyśl", "Szarotki" z 5 bsp oraz aktorzy Teatru Fredreum i kapela "Ta Joj". W swoich strojach z epoki wystąpili przemyscy rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K., a próbkę swoich sportowych umiejętności pokazali też Przemyśl Bears. A poza tym: przemyskie podziemia, stok narciarski, Arboretum w Bolestraszycach, Zamek Kazimierzowski i regionalne potrawy z derenia.

Info_24.jpeg

Wszystkich, którzy nie mieli okazji śledzić programu na żywo w telewizji, zapraszamy do fotorelacji!

 

 

zdjęcia i publikacja: Witold Wołczyk

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 05-08-2019 15:15
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 05-08-2019 15:16