14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Bardowie naszych czasów

Jaromir Nohavica, Bob Dylan, Jacek Kaczmarski - do utworów tych bardów chętnie i często wracamy. I w niedzielę 11 sierpnia będzie okazja, aby je sobie ponownie przypomnieć. W przemyskich podziemiach zagrają je dla nas Jarek Jurkiewicz i Adam Jarząbek w swoim nowym, programie koncertowym.

bardowie_naszych_czasów.jpeg


Adam Jarząbek – osadzony głęboko w twardym, zaangażowanym, męskim graniu, nieustannie zafascynowany twórczością Jacka Kaczmarskiego. Podróżnik, wędrowiec, nauczyciel, autor piosenek. Twórczość Jaromira Nohavicy odkrywa od kilku lat. Dystans do świata, do siebie, niepospolite poczucie humoru wypływające z tekstów Mistrza Jaromira oraz fantastyczne klimaty muzyczne stwarzają niesamowite możliwości odbioru i interpretacji odpowiadające postrzeganiu świata i wrażliwości Adama. W kręgu jego zainteresowań pozostaje również historia i kultura Czech.

Jarek Jurkiewicz – muzyk jazz-rockowy, bluesowy, poruszający się w niszowych przestrzeniach muzycznych, kompozytor, pozostający dość daleko od powszechnie rozumianej „poezji śpiewanej”, racjonalista. Nie do końca czuje melodię języka czeskiego (przywilej wieku). Filozof, nauczyciel młodych adeptów muzyki, nauczyciel akademicki.  Na koncertach Adam i Jarek tworzą klimaty niepowtarzalne, coś między Petersburgiem, Cieszynem, Ostrawą a Lublinem. Z jednakowym zaangażowaniem grają zarówno dla małej grupy przyjaciół, jak i na dużej scenie. Na takie spotkania warto przyjść, dać się porwać emocjom, słuchać i śpiewać. Dlaczego? Bo-dokąd się śpiewa- jeszcze się żyje i trwa. W listopadzie 2015 r. ukazała się pierwsza płyta duetu Jarząbek-Jurkiewicz z interpretacjami piosenek Jaromira Nohavicy. Przedstawione wersje utworów nie są oczywiste, wykonawcy nie próbują naśladować, ich aranżacje są przemyślane, energetyczne, z „pazurem”.

publikacja: Witold Wołczyk

informacja o zespole za http://jarzabek-jurkiewicz.pl/

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-07-2019 15:37