20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanin kierownikiem piłkarskiej kadry Polski

W dniach 14-18 lipca w Göteborgu (Szwecja) odbył się największy na świecie turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży. O wielkości turnieju niech świadczą poniższe liczby: 1685 drużyn, 75 krajów, rozegrano 4341 meczów!

Wśród startujących znalazła się również kadra Polski Olimpiad Specjalnych (młodzież z niepełnosprawnością intelektualną). W skład kadry weszło ośmiu zawodników z Podkarpacia wraz z trenerem (Rudnik nad Sanem), dwóch zawodników z Łódzkiego z trenerem (Opoczno), oraz przemyślanin Tomasz Bandrowicz, który pełnił funkcję kierownika kadry Polski. Pan Tomasz na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym Nr 1 w Przemyślu oraz trenerem w UKS Gladiator.

1.jpeg

Do turnieju skierowanego do osób niepełnosprawnych intelektualnie o nazwie Gothia Special Olympics Trophy zgłosiło się 30 drużyn z całego świata, w tym takie państwa jak Hong Kong, Indonezja, Francja, Włochy i wiele innych.

Po tzw. grach obserwowanych, podczas których sędziowie oceniają sprawność motoryczną wszystkich drużyn Polska trafiła do najmocniejszej grupy A razem z Rosją, Łotwą, Litwą i Danią. Ostatecznie Polacy uplasowali się na trzecim miejscu kończąc turniej z brązowymi medalami.
Wyjazd został sfinansowany ze środków MSiT.

 

 

tekst: Tomasz Bandrowicz

publikacja: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-07-2019 14:24