Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolorowy weekend [fotogaleria]

Wbrew obiegowe opinii, w naszym mieście odbywa się wiele imprez skierowanych do różnych grup odbiorców – słowem każdy znajdzie wydarzenie, które pozwoli mu spędzić ciekawie wolny czas. Przykładem może by ć ostatni weekend (20-21 lipca), podczas którego odbyły się aż cztery unikalne imprezy plenerowe. 2. Eksplozja Kolorów, Electronic Music Festiwal TWIERDZA, Bubble Day oraz XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, dostarczyły wiele radości wszystkim uczestnikom, tym dużym i tym małym.

Eksplozja Kolorów po raz drugi zagościła w Przemyślu i ponownie sceną dla imprezy był amfiteatr na Zniesieniu. Wesoła, niezapomniana zabawa, połączona jest z wyrzucaniem w górę kolorowych (naturalnych lub syntetycznych) proszków Holi. Ich nazwa pochodzi od hinduskiego święta radości i wiosny, obchodzonego w miesiącu phalguna (w lutym lub marcu), w dniu pełni księżyca.

 

Electronic Music Festiwal TWIERDZA rozpoczął się wkrótce po Eksplozji Kolorów. Był to pierwszy festiwal dla fanów muzyki elektronicznej zorganizowany w Przemyślu. Wieczór i prawie cała noc na przemyskim Zniesieniu brzmiała muzyka tworzona przez polskie i ukraińskie gwiazdy tego gatunku: Dianę d'Rouze, Alana White, Tonikę, Derricka, Bleiza, May_I, Freaks i High Wave

 

Bubble Day, czyli Dzień Baniek Mydlanych, zgromadził na dolnej stacji wyciągu narciarskiego tłumy najmłodszych wraz ich rodzicami. Wszyscy mieli zapewniony darmowy płyn do puszczania wielkich baniek mydlanych (aż 600 litrów), a to nie wszystko. Towarzyszyły temu pokazy przepięknych i wielkich baniek, zabawy z animatorami oraz strefa relaksu i wypoczynku. W strefie towarzyszącej znalazły się dmuchany zamek, kolorowa wata cukrowa i pyszny popcorn na maśle kokosowym.

 

W niedzielę na przemyski Rynek zawitał jeden z uczestników XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych - Zespół Pieśni i Tańca POLONIA z Chicago. Wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Przemyśl” przeszli barwnym korowodem przez ulica Starówki, a następnie zaprezentowali krótki program na scenie ustawionej w Rynku.

 

publikacja: Witold Wołczyk

zdjęcia: Kamil Krukiewicz, Rafał Błachut, Witold Wołczyk