20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielka biegowa pasja przemyślanki. Katarzyna Winiarska zwyciężczynią Maratonu Gór Stołowych!

Ponad sześć godzin potrzebowała przemyślanka Katarzyna Winiarska, aby po raz trzeci z rzędu odnieść triumf w bardzo trudnych zawodach biegowych – Supermaratonie Gór Stołowych. Dystans, jaki przebiegła to ponad 54 km (!).

 

Katarzyna Winiarska, która jest... kierowniczką Działu Sztuki, Rzemiosła i Etnografii w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, po raz pierwszy wystartowała w Maratonie Gór Stołowych trzy lata temu, w 2016 r. Wygrała go, lekko pokonując wszystkie rywalki na dystansie 50 km. Rok później znowu zwyciężyła, by w tym wygrać po raz trzeci.

Przemyślanka jest wielką pasjonatką biegów długich. Kocha biegi maratońskie i dłuższe. Nawet te, które liczą ponad 100 km! W ubiegłym roku wygrała trzecią edycję Gorce Ultra-Trail. Tam przebiegła (bez przerwy) ponad 100 km. Tak długą trasę pokonała pierwszy raz w życiu. Zajęło jej to jedynie 12 godzin 57 minut i 10 sekund.

Jak sama mówi, bieganie to jej sposób na zrobienie czegoś dla siebie. To jej wielkie hobby. Jest mamą dwójki dzieci, a mimo to potrafi tak sobie zorganizować czas, aby zaliczać tak ekstremalne wyzwania.

Warto wspomnieć, że wygrane w Maratonie Gór Stołowych czy Gorce Ultra-Trail to jej nie jedyne sukcesy. Pani Katarzyna w 2016 r. zajęła pierwsze miejsce w „małym” Biegu Rzeźnika. Wygrała także rywalizację na 64 km w Biegu Siedmiu Dolin i na 70 km w Łemkowyna Ultra-Trail.

 

Podziwiamy, gratulujemy i...

Życzymy kolejnych sukcesów i nowych wyzwań!

 

fot_facebook_Maraton_Gór_Stołowych.jpeg

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcie: Maraton Gór Stołowych na facebooku

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-07-2019 15:16
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-07-2019 17:49