-11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wędrujemy po Polsce z niedźwiadkiem

W Przedszkolu Nr 7 w Przemyślu przy ul. 22 stycznia 11,  Święto Rodziców obchodzone jest bardzo uroczyście. Dzieci  wraz z dyrekcją i nauczycielami zaprosiły rodziców do Zamku Kazimierzowskiego. Zaproszeni goście byli uczestnikami wspólnej, wspaniałej  podróży po Polsce. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Inspektor mgr Katarzyna Bugera z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Przemyśla.

 

13 czerwca 2019 r. o godz. 16.30 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu przygotowano wyjątkową podróż w formie spektaklu słowno-muzycznego. W bajkowej scenerii dzieci zaprezentowały przedstawienie  pt. „Wędrujemy po Polsce z niedźwiadkiem”, w którym wzięło udział 49 wychowanków naszego przedszkola. Dzieci z przepięknych strojach z różnych regionów Polski zaprezentowały tańce ludowe oraz wierszem i piosenką zapraszały widzów do wspólnego podróżowania po naszym pięknym kraju. Mali artyści z przemyskim niedźwiadkiem w roli przewodnika odwiedziły góry Tatry, Katowice oraz szlakiem wodnym, wzdłuż Wisły zwiedzali: Kraków, Warszawę, Toruń, Gdańsk. Drogowskazem były herby miast polskich. Po drodze wstąpiły na toruńskie pierniki, którymi częstowali zebranych gości, a niedźwiadek przemyski zakończył podróż wspomnianym mottem: „Cudze chwalimy, swego nie znamy, teraz już wiemy co posiadamy”.

 

Dzięki takim działaniom realizowanym w przedszkolu dzieci poznają historię kraju i różne tradycje  związane z naszą ojczyzną. Rozwijane są postawy patriotyczne i obywatelskie takie jak: miłość do własnej Ojczyzny, pozytywne zachowania społeczne i cechy charakteru dobrego Polaka-patrioty.

 

Na zakończenie uroczystości dyrektor przedszkola mgr Ewa Wojdyło podziękowała za wyjątkowo liczny udział zaproszonych gości, dzieciom za wspaniały występ i  korzystając z okazji złożyła również życzenia skierowane do rodziców z okazji ich święta. Ten czerwcowy występ z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci i zaproszonych gości.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 27-06-2019 11:17
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-06-2019 12:20