29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Miasto pracuje nad poprawą jakości usług komunikacji miejskiej

25 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla, Radnych Rady Miejskiej oraz przedstawicieli zarządów osiedli z przedstawicielem wrocławskiej firmy Trako. Firma ta specjalizuje się w realizacji koncepcji i projektów z zakresu publicznego (jak również komercyjnego) transportu zbiorowego na terenie całej Polski. Eksperci współpracujący z Trako zajmują się m.in. przygotowywaniem planów transportowych oraz wieloletnich planów inwestycyjnych związanych z komunikacją pasażerską. Świadczą również usługi doradcze w zakresie dynamizowania miejskich systemów transportowych.

 

Wtorkowe spotkanie było pokłosiem przeprowadzonych na zlecenie Prezydenta Miasta Przemyśla badań dotyczących bieżącego funkcjonowania systemu komunikacji w Przemyślu, na podstawie których  firma Trako sporządziła  kompleksowe opracowanie dot. optymalizacji układu tras, rozkładów jazdy i taryfy opłat  przemyskiej komunikacji  miejskiej.

 

trako.png

 

Uczestnicy spotkania zapoznawali się z koncepcją zmian, jakie mają być wdrożone w przedmiotowym zakresie. Wprowadzone rozwiązania mają wpłynąć na znaczną poprawę jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego naszego miasta, przede wszystkim za sprawą m.in.  długo oczekiwanej przez mieszkańców gruntownej reformy rozkładów jazdy, dostosowującej się w optymalny sposób do ich potrzeb przewozowych oraz za sprawą wprowadzenia bardziej przejrzystej a zarazem korzystniejszej dla pasażerów -  taryfy biletowej.

 

MZK fot. Agata Czereba (1).jpeg

 

tekst i zdjęcie: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-06-2019 12:10
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 26-06-2019 12:11