19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Wojciech Bakun odwiedził przemyskie przedszkolaki [ZDJĘCIA]

W przeddzień zakończenia roku szkolnego, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun odwiedził najmłodszych przemyślan – wychowanków Przedszkola Miejskiego nr 19 przy ul. Ofiar Katynia. Kameralna, przy czym niezwykle urocza placówka, choć mieści się na skraju miasta, skrywa w sobie w sobie mnóstwo niespodzianek. Okazuje się bowiem, iż na przekór niewielkiemu metrażowi, wypełniona jest po brzegi małymi-wielkimi talentami. Przedszkolaki, które tu uczęszczają, chętnie tańczą i śpiewają. A z pomocą swoich nauczycielek, potrafią stworzyć piękny i mądry spektakl, który nie tylko zachwyca wykonaniem, ale również skutecznie skłania do refleksji…

 

fot. A. Czereba (11).jpeg

 

Takim właśnie spektaklem maluchy powitały swojego dzisiejszego gościa. Przedszkolaki zaprezentowały barwną pantomimę, której akcja toczyła się (a jakże!) na przemyskim Wzgórzu Zamkowym. Otoczony zielenią park miejski, pełen wielobarwnych motyli, pszczółek i wiewiórek, odwiedzili turyści, którzy zapomnieli o tym, jak ważna jest dbałość o porządek… Na szczęście nawet nasi milusińscy doskonale wiedzą o tym, że zaśmiecając nasze miasto szkodzimy nie tylko owadom i zwierzętom, ale przede wszystkim sobie samym. Stąd szczęśliwe zakończenie przedszkolnej bajki, a na twarzach publiczności – Prezydenta, opiekunów i rodziców czarujących maluszków - duma i nadzieja, że rośnie nam nowe pokolenie, które będzie potrafiło dbać o nasz wspólny dom.      

 

fot. A. Czereba (20).jpeg

 

Podczas spotkania, dyrektor placówki Maria Marcinkiewicz przybliżyła historię przedszkola oraz opowiedziała o zmianach, jakie zaszły w nim w ostatnich latach. Prezydent Wojciech Bakun odwdzięczył się za miłe przyjęcie słodkościami, którymi obdarował najmłodszych.  

 

fot. A. Czereba (31).jpeg

 

Przed gospodarzami opisanego wydarzenia dwa miesiące wakacji. Wszystkim – kadrze przedszkola, przedszkolakom oraz ich rodzicom życzymy wspaniałego, pełnego słońca i niezapomnianych przygód wypoczynku. Życzymy Wam, aby ten nadchodzący letni czas był radosny i bezpieczny. Abyście kolejny rok szkolny rozpoczęli z głowami pełnymi nowych, równie znakomitych pomysłów.

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba   

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-06-2019 13:47
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 18-06-2019 13:47