29 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dwa medale Patryka. W tym złoto!

Jeśli badminton kojarzy się Wam wyłącznie z latem, luźnym i beztroskim odbijaniem lotki, to pewien młody człowiek właśnie udowodnił nam (po raz kolejny), iż sport ten to również ogromna pasja, ciężka praca i wielkie szczęście... Zwłaszcza, gdy efektem połączenia wyżej wymienionych jest tytuł mistrzowski.  

 

 

Patryk Kordek - bo o nim mowa, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Aktywna Piątka”, którego trenerem jest Dariusz Stańko, został dwukrotnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w badmintonie!

 

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim. Trwały trzy dni, od 14 do 16 czerwca br. Przemyski klub reprezentowali dwaj badmintoniści – w kategorii młodzieżowców Norbert Świerk, w kategorii juniorów – Patryk Kordek.

 

1.jpeg

 

Ten drugi był największą gwiazdą imprezy w swojej kategorii wiekowej. Zdobył dwa medale, w tym złoty – wywalczony w znakomitym stylu w grze pojedynczej. W drodze do wielkiego finału musiał pokonać czterech rywali. Stracił w tych pojedynkach tylko jednego seta! W finale jego przeciwnikiem był... kolega z ekstraklasowej ekipy UKS „Aktywna Piątka”, Michał Matysiak (Hubertus Zalesie Górne). Ten mecz był kapitalną reklamą badmintona. Patryk wygrał 2:1 (22:24, 21:19, 21:17) i zdobył tytuł mistrza Polski juniorów!

 

2.jpeg

 

W grze deblowej Patryk zagrał w parze właśnie z M. Matysiakiem. W półfinale rozegrali wspaniały pojedynek, pokonując duet Aleksander Dzwonnik/Łukasz Zwierzchowski 2:0 (21:15, 21:9). W finale zmierzyli się z parą Technika Głubczyce Kordian Kobylnik/Maciej Matusz. Po bardzo wyrównanym meczu ulegli 0:2 (20:22, 17:21), zostając deblowym wicemistrzami Polski.

 

 

Serdecznie gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy Patryka. Być może już niebawem, bo za 5 lat Patryk będzie gwiazdą Igrzysk Olimpijskich w stolicy Francji Paryżu…? Tego z całego serca życzymy i jemu, i nam!

 

3.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Dariusz Stańko

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 18-06-2019 11:54