28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jedenastka na Litwie z projektem Erasmus +

W ostatnim tygodniu maja nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu wzięli udział w spotkaniu projektu” Drop of Water – Reflection of Cultures” w ramach programu Erasmus plus. Spotkanie, w którym uczestniczyło 6 szkół  partnerskich odbyło się w gimnazjum Tomo Noraus–Naruševičiaus w Krokialaukis na Litwie. Uczestnicy spotkania zostali serdecznie przyjęci przez lokalną społeczność i spotkali się z merem rejonu Alytuspanem Algirdasem Vrubliauskasem. Młodzież zamieszkała w domach swoich litewskich przyjaciół. Podczas spotkania które odbyło się pod hasłem „Woda – Sport i Zdrowie” zrealizowano szereg warsztatów, lekcji, spotkań, zawodów i wycieczek, w tym do stolicy kraju – Wilna. Wszędzie towarzyszył uczestnikom temat wody, co było dość łatwe, jako że przepięknie meandrujący Niemen nie znikał im z oczu. Poznając dobroczynne właściwości wody goście odwiedzili uzdrowiska w Birsztanas i Druskiennikach, próbowali wód mineralnych, inhalacji, kąpieli i procedur doktora Kneippa ojca hydroterapii.

 

Każda z grup przygotowała prezentację dotyczącą rodzimych uzdrowisk począwszy od angielskiego Bath, poprzez zachwalane przez Hipokratesa źródła w greckim Edipsos, po arabską tradycję hammanów w Andaluzji. Polska grupa opowiedziała o Iwoniczu Zdroju, a nawiązując do sportowych i relaksacyjnych właściwości wody zaśpiewała piosenkę” Ach jak przyjemnie”. Tradycją projektu stało się przygotowywanie stoisk prezentujących kraj, miasto i szkołę. Upominki na stoisko przygotowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Następne spotkanie pod hasłem „Woda i sztuka” w Anglii - już w październiku.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl