16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niebieska Szkoła

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu dla niesłyszących i słabo słyszących od kilku lat współpracuje z przemyskim Stowarzyszeniem "Róża Wiatrów". Niedawno wychowankowie placówki po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach żeglarskich w ramach projektu „Żeglować każdy może – 2019”.

 

3 czerwca br. w Ośrodku ruszyła kolejna, trzecia już edycja „Niebieskiej Szkoły”. Uczniowie szkoły dzięki panu kapitanowi żeglarstwa jachtowego Jackowi Podwyszyńskiemu żeglowali po Jeziorze Solińskim. Pod opieką nauczycieli mogli doświadczyć niesamowitej frajdy, jaką jest pływanie i nauka sterowania żaglówkami, a przy okazji - kąpiel i plażowanie na kąpielisku przy Wyspie Energetyka oraz spacer po zaporze  w Solinie. Wszyscy interesująco spędzili czas. Mogli poczuć przedsmak wakacji... 

 

Współpraca z "Różą Wiatrów" zaowocowała również czwartkową wizytą na Dniach Otwartych Przystani Wodnej w Przemyślu oraz spływem kajakami po Sanie. Dla większości uczniów było to nowe wyzwanie, nie obyło się więc bez instruktażu i szkolenia, a potem to już tylko przygoda z wiosłowaniem (z prądem, a potem pod prąd). Wysiłek sprawił wychowankom wiele radości i satysfakcji.

 

Dla osób niepełnosprawnych ważne jest, by nie być wykluczonym z żadnej sfery życia. Żeglarstwo to aktywność mało powszechna, tym  cenniejsza jest możliwość wypróbowania „jak to jest być żeglarzem”. Te emocjonujące chwile możliwe były dzięki partnerowi strategicznemu Stowarzyszenia – Fundacji PZU.

 

 

Opublikował: Paweł Bugera | Data publikacji: 14-06-2019 11:30
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 14-06-2019 11:51