Partnerskie miasto Paderborn podarowało nam karetkę

13 czerwca br. po wielu godzinach męczącej podróży, do nadsańskiego miasta przybyło dwóch przedstawicieli niemieckiej straży pożarnej, aby przekazać nam podarowaną przez Burmistrza Paderborn karetkę. Tuż po godzinie 10.00 przy Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa. W jej trakcie Prezydent Miasta oficjalnie przyjął dar od naszych przyjaciół z Niemiec, a następnie przekazał go do dyspozycji przemyskiej placówki medycznej.

 

Na ręce Ralfa Schmitza i Johannesa Mollemeiera Prezydent Wojciech Bakun złożył serdeczne podziękowania dla Burmistrza Paderborn. Jednocześnie podkreślił, że chciałby, aby współpraca z innymi  miastami partnerskimi układała się tak dobrze, jak z Paderborn.

 

- Już od wielu lat trwa nasza współpraca z Paderborn. To miasto jest dla nas, przemyślan, bardzo cennym partnerem, który pomaga nam w wielu sprawach. Od pomocy we wdrażaniu pewnych nowych reform czy rozwiązań, jakie realizujemy w Przemyślu, po pomoc materialną. Należy bowiem podkreślić, że to nie pierwsza karetka, którą przekazuje nam miasto Paderborn. Ważnym aspektem jest również znakomita współpraca na polu kultury czy wymiany młodzieży - uczniów oraz zespołów tanecznych i teatralnych, która bardzo często wyjeżdża do Paderborn – powiedział Prezydent Wojciech Bakun.

 

- Bardzo dziękujemy za serdecznie przyjęcie, którego doświadczyliśmy w Przemyślu. Chciałbym Państwu przekazać serdeczne pozdrowienia od Burmistrza naszego miasta, który niezmiernie żałował, iż ze względu na przepełniony terminarz nie mógł tu z nami przyjechać – powiedział Ralf Schmitz.

 

fot. Agata Czereba (8).jpeg

 

Przekazany mieszkańcom Przemyśla ambulans jest przeznaczony przede wszystkim do ratowania życia podczas akcji na miejscu oraz przy okazji wyjazdów do wypadków. Pojazd wyposażony jest w amortyzację pneumatyczną, która pozwala niwelować drgania i nie przenosić ich na pacjenta. Karetka waży 5 ton, a moc jej silnika wynosi 150 KM. Ciekawostką jest, iż podarowany ambulans posiada wiele drzwi. Po to, aby w razie potrzeby, gdy jeszcze trwa akcja, móc udzielać pomocy pacjentom bez wchodzenia do pojazdu. Ponadto w wyposażeniu karetki jest specjalne urządzenie elektryczne, które pozwala zmienić woltaż tak, by z łatwością móc dopasować go do urządzeń, które są w szpitalu. Standardem w tego typu karetkach są również nosze umiejscowione na specjalnej prowadnicy, dzięki której w bardzo łatwy i szybki sposób można wyjąć je na zewnątrz karetki.

 

 

fot. Agata Czereba (2).jpeg

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 13-06-2019 13:54 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 13-06-2019 14:15

Na skróty