Wizyta w trynieckiej wytwórni mas bitumicznych

W południowej części naszego miasta, w miejscu, w którym mieści podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeden z lokalnych przedsiębiorców działający w branży drogowej, zakupił 2,5 hektarową nieruchomość. Na działce ma powstać wytwórnia mas bitumicznych AMMANN typu Global 160” o maksymalnej wydajności instalacji 160 Mg/h gotowej masy bitumicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

 

Pogłoski o planach budowy potocznie zwanej asfalciarni, zaniepokoiły mieszkańców sąsiadującego z miejscem inwestycji osiedla „Łukasińskiego”. Wątpliwości jest wiele… Jednak głównie dotyczą one szkodliwości emitowanych podczas produkcji substancji, które mogłyby wpływać na powstawanie rozmaitych schorzeń, w tym nowotworów. Przemyślanie zastanawiają się również czy powstała wytwórnia nie zwiększy w nadsańskim mieście – i tak dużego już problemu smogu.

 

fot. A. Czereba (2).jpeg

 

Zwykle najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, dlatego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun postanowił zorganizować spotkanie, podczas którego delegacja osiedla „Łukasińskiego” mogłaby z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu podobnego przedsiębiorstwa.

 

fot. A. Czereba (7).jpeg

 

12 czerwca br. Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży wraz z Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą oraz Przewodniczącą Zarządu Osiedla „Łukasińskiego” Krystyną Makarą, Członkiem Zarządu Krzysztofem Syczem oraz mieszkańcami: Alicją Pich i Błażejem Wilkiem odwiedzili podprzeworską Tryńczę, w której od roku produkowane są mieszanki do nawierzchni bitumicznych.

 

 

fot. A. Czereba (1).jpeg

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 12-06-2019 16:08

Na skróty