Budowa mostu kolejowego - zmiana organizacji ruchu od 3 listopada I ZŁOŻYŁEŚ DEKLARACJĘ DOTYCZĄCĄ ŹRÓDŁA CIEPŁA? SPRAWDŹ JEJ STAN WPROWADZENIA TUTAJ I Pomagamy Ukrainie - najważniejsze kontakty telefoniczne I Uruchomiliśmy punkt informacyjno-konsultacyjny dotyczący programu "Czyste powietrze" I Sprawdź indeks jakości powietrza w Przemyślu I
Wizyta w trynieckiej wytwórni mas bitumicznych
W południowej części naszego miasta, w miejscu, w którym mieści podstrefa Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jeden z lokalnych przedsiębiorców działający w branży drogowej, zakupił 2,5 hektarową nieruchomość. Na działce ma powstać wytwórnia mas bitumicznych AMMANN typu Global 160” o maksymalnej wydajności instalacji 160 Mg/h gotowej masy bitumicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Pogłoski o planach budowy potocznie zwanej asfalciarni, zaniepokoiły mieszkańców sąsiadującego z miejscem inwestycji osiedla „Łukasińskiego”. Wątpliwości jest wiele… Jednak głównie dotyczą one szkodliwości emitowanych podczas produkcji substancji, które mogłyby wpływać na powstawanie rozmaitych schorzeń, w tym nowotworów. Przemyślanie zastanawiają się również czy powstała wytwórnia nie zwiększy w nadsańskim mieście – i tak dużego już problemu smogu.
Zwykle najbardziej boimy się tego, czego nie znamy, dlatego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun postanowił zorganizować spotkanie, podczas którego delegacja osiedla „Łukasińskiego” mogłaby z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu podobnego przedsiębiorstwa.
12 czerwca br. Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży wraz z Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą oraz Przewodniczącą Zarządu Osiedla „Łukasińskiego” Krystyną Makarą, Członkiem Zarządu Krzysztofem Syczem oraz mieszkańcami: Alicją Pich i Błażejem Wilkiem odwiedzili podprzeworską Tryńczę, w której od roku produkowane są mieszanki do nawierzchni bitumicznych.
tekst i zdjęcia: Agata Czereba