9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Nie ma solidarności bez miłości..." - Dziś mija 30 lat od pierwszych częściowo wolnych wyborów

„Nie ma solidarności bez miłości”

Jan Paweł II

 

 

30 lat temu odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Po raz pierwszy w powojennej Polsce, mieliśmy szansę na samodzielne zdecydowanie o tym, kto będzie reprezentował nas w Sejmie i Senacie RP. Wybraliśmy…

 

4 czerwca 1989 roku w Polsce zwyciężyła Solidarność. Tym samym położyła kres panoszącemu się w naszym kraju komunizmowi. Dzień ten stał się początkiem nowej rzeczywistości. Polacy udowodnili całemu światu, że potrafią walczyć o wolność. Za naszym przykładem poszli też inni. Bowiem po czerwcowych wyborach przemiany polityczne, ostatecznie nastąpiły nie tylko w kraju nad Wisłą, ale także w pozostałej części Europy Środkowo-Wschodniej.    

 

fot. A. Czereba (1).jpeg

 

4 czerwca br., w 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w powojennej Polsce, Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Ewą Sawicką spotkali się na Kamiennym Moście, przy którym od 1980 do 1981 roku mieściła się pierwsza siedziba przemyskiej NSZZ „Solidarności”. Przy widniejącej na budynku tablicy pamiątkowej, samorządowcy złożyli kwiaty. Tym samym oddali hołd wszystkim przemyślanom, którzy walczyli wówczas o wolność nas wszystkich.

 

 

 

 

Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-06-2019 10:05
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-06-2019 10:06