19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Niesamowity Dzień Dziecka

Jak przystało na nazwę impreza dla dzieci i ich rodziców, która odbyła się na terenie dolnej stacji wyciągu narciarskiego i stadionie MKS „Polonia” 1 czerwca była niesamowita pod względem liczby atrakcji i tłumu przemyślan, którzy w tę piękną, słoneczną sobotę postanowili wspólnie ze swoimi pociechami spędzić ten dzień. Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl wraz z bardzo liczną grupą firm i organizacji zapewnili uczestnikom atrakcje, które nie pozwoliły nudzić się nikomu. Kulminacją „Niesamowitego Dnia Dziecka” był mecz piłki nożnej z Reprezentacją Artystów Polskich, w której zagrali m.in. Rafał Mroczek, Jarosław Jakimowicz, Piotr Świerczewski, Maciej „Gleba” Florek, Tomasz Schimscheiner. Imprezę swoim patronatem objął Prezydent Miasta Wojciech Bakun.

Zanim jednak doszło do finałowego meczu, setki małych i trochę większych przemyślan korzystało od rana z dziesiątek atrakcji przygotowanych na ten dzień przez organizatorów: pokazów służb mundurowych, przejazdów off-road, wyciągu krzesełkowego, wodnego placu zabaw, oglądali pokaz zabytkowych pojazdów. Ze swoim treningiem pokazowym wystąpili wpierający wiele odbywających się w mieście wydarzeń zawodnicy futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears, a swoje umiejętności zaprezentowała także wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego, PCK Przemyśl i Paramedyk Przemyśl. Dzieci mogły wypróbować swoje umiejętności w Street Art. Kids, Turnieju Skrzatów 2012 i w Strefie dla Najmłodszych. Na scenie odbywały się pokazy tańca nowoczesnego, a na zgłodniałych czekały food trucki. W międzyczasie odbywała się kolejna edycja IGI, czyli Internetowej Gry Miejskiej, można było wziąć udział także w niezwykłej rywalizacji, którą były zawody w rzucie…telefonem. Uczestniczący czynnie w święcie najmłodszych mieszkańców artyści z Reprezentacji Artystów Polskich chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

 

 

Mecz RAP-u z reprezentacją Przemyśla, w której znalazł się m.in. Prezydent Miasta Wojciech Bakun, dostarczył wielu emocji. Arbitrem spotkania był przemyski sędzia międzynarodowy Zygmunt Ziober, a przemyślan z ławki trenerskiej dopingowali Grzegorz Lato i Jan Domarski. Publiczność zabawiał komentujący mecz Bilguun Ariunbaatar. Gra, chociaż będąca okazją przede wszystkim do zabawy, zmobilizowała obie drużyny i wynik do końca nie był pewny. Ostatecznie 5:3 zwyciężyła reprezentacja Przemyśla. Reprezentacja Artystów Polskich otrzymała od Prezydenta Miasta puchar z okazji 20-lecia powstania z życzeniami „dalszych sukcesów na boisku i pielęgnowania piłkarskich przyjaźni”, który z rąk Wojciecha Bakuna odebrał Jarosław Jakimowicz.

Wydarzeniu na płycie stadionu MKS „Polonia” towarzyszyło także przedsięwzięcie charytatywne – zakończenie kampanii Kilometry Dobra organizowanej w naszym mieście przez Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu. Dzięki odbywającemu się o poranku biegowi „Kilometry Dobra” i darczyńcom, udało się zebrać blisko 50 tys. zł. Cegiełkę do tej pięknej inicjatywy dołożyli także Prezydent Miasta, radni i urzędnicy, którzy przekazali PSONI swoje honoraria otrzymane za udział w roli statystów podczas niedawnej realizacji scen do serialu „Wataha” w Przemyślu.

 

 

sponsor.jpeg

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

zdjęcia: Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl

 

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 03-06-2019 16:09
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 04-06-2019 10:39