21 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Dziecka w Przemyślu. Prezydent Miasta odwiedził małych pacjentów Szpitala im. Św. Ojca Pio

Tegoroczny Dzień Dziecka w Przemyślu obchodziliśmy szczególnie hucznie. W ciągu jednego weekendu mieliśmy aż dwie duże imprezy, które zorganizowano z myślą o najmłodszych mieszkańcach nadsańskiego grodu. W sobotę Stowarzyszenie „Zmieniamy Przemyśl” zaprosiło maluchy na pełen niespodzianek i wrażeń Niesamowity Dzień Dziecka, a w niedzielę w sercu naszego miasta, dzieciaki wspólnie z rodzicami bawiły się na (100!) urodzinach TPD.

 

Radosna atmosfera jednego z najważniejszych dni w roku, udzieliła się wszystkim. I duzi, i mali… Młodzi i starsi… Wszyscy choć przez chwilę znów chcieli poczuć dziecięcą beztroskę. Niestety nie wszystkie dziatki mogły w dniu swojego święta cieszyć się słońcem, watą cukrową i zabawą z rówieśnikami. Wielu z małych przemyślan spędziło „swój dzień” w miejscu, w którym (mimo ogromnych starań personelu) trudno o szczery uśmiech i radość - w szpitalu…

 

Dzień Dziecka w przemyskim szpitalu (3).jpeg

 

O małych pacjentach Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu pamiętał Prezydent Miasta Wojciech Bakun, który wraz z radnymi Rady Miejskiej - Moniką Jaworską-Żurawską i Marcinem Kowalskim, Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gretą Ostrowską oraz członkami Stowarzyszenia „Zmieniamy Przemyśl” odwiedzili przebywające na Oddziałach maluchy.

 

Dzień Dziecka w przemyskim szpitalu (5).jpeg

 

Za sprawą sympatycznych gości, kolorowych balonów oraz słodkości, które ze sobą przynieśli, na małych twarzyczkach pojawiły się promienne uśmiechy…  Mamy nadzieję, że już niebawem wszyscy pacjenci szpitalnych oddziałów dziecięcych wrócą do zdrowia i będą – jak ich koledzy cieszyć się pozbawionym wszelkich trosk dzieciństwem.

 

 

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Maciej Wolański

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-06-2019 15:48