Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

100 lat Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci [FOTOGALERIA]

Od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz z Przemyską Kongregacją Kupiecką zapraszają w pierwszych dniach czerwca wszystkich najmłodszych mieszkańców nadsańskiego miasta do wspólnego świętowania jednego z najbardziej wyczekiwanych dni w roku – Dnia Dziecka.

 

Tegoroczne obchody święta wszystkich dzieci były jednak szczególne. Tym razem obchodziliśmy bowiem okrągłą – setną rocznicę powstania TPD. Hasłem przewodnim niedzielnego wydarzenia było: “Zdrowo jesz – lepiej żyjesz” w ramach programu "Żółty Talerz", który realizowany jest przez TPD przy wsparciu Kulczyk Foundation.

 

 

 

Obok wielu atrakcji, jakie przygotowano dla naszych maluchów, organizatorzy zadbali o szereg zabaw dla całej rodziny. Były pokazy pojazdów i sprzętów służb mundurowych, liczne konkursy z nagrodami, bezpłatne dmuchańce i strzelnica. Imprezę uświetniły występy na scenie, a gwiazdą wieczoru był zespół RETROSPEKCJA. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka.

 

Brak opisu obrazka

 

- Dzisiejszy Jubilat już od wieku dba o dobro dzieci. Główną ideą funkcjonowania TPD jest troska o prawa, jakość warunków życia, wychowania oraz edukacji dzieci. Ich wszechstronny rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo, podmiotowość oraz godność, a także równość praw życiowych. Ale TPD to nie tylko wymienione cele… To także szeroko zakrojone działania na rzecz przeciwdziałania wszystkim wykluczeniom i ograniczeniom, a także wpajaniu wartości patriotycznych czy przeciwdziałaniu nietolerancji – przypomniał Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży.

 

Brak opisu obrazka

 

Bogusław Świeży pogratulował zarządowi, pracownikom i wolontariuszom przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pięknego jubileuszu oraz podziękował za ich nieocenioną działalność wychowawczą. Podkreślił, iż nie raz miał przyjemność z bliska obserwować pracę świetlicy TPD i za każdym razem był świadkiem szczerej radości w oczach jej wychowanków. Zastępca Prezydenta nie zapomniał o tych, dla których odbyła się niedzielna impreza. Złożył życzenia wszystkim dzieciom, które przybyły w tym dniu na przemyski Rynek.

- Życzę Wam przede wszystkim fascynującego dzieciństwa. Wspaniałych chwil, pełnych miłości i ciepła najbliższych. Niezawodnych przyjaciół i wielu dobrze przeżytych dni… – powiedział B. Świeży

 

Brak opisu obrazka

 

Niezwykle miłym i wzruszającym akcentem niedzielnych uroczystości, było wręczenie przez prezesa TPD Grzegorza Piestraka medalu Janusza Korczaka, doświadczonemu i kochającemu swoją pracę pedagogowi, obecnej Przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu – Ewie Sawickiej.

 

Brak opisu obrazka

 

Sędziwy wiek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nie oznacza wcale, że organizacja zamierza zwolnić tempo. Wciąż rozwijające swoją działalność TPD już dziś rozpoczyna przygotowania do nowych projektów, z których wszystkie łączy jedno - chęć wywoływania uśmiechu na twarzach najmłodszych.

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba