100 lat Przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci [FOTOGALERIA]

Od wielu lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci wraz z Przemyską Kongregacją Kupiecką zapraszają w pierwszych dniach czerwca wszystkich najmłodszych mieszkańców nadsańskiego miasta do wspólnego świętowania jednego z najbardziej wyczekiwanych dni w roku – Dnia Dziecka.

 

Tegoroczne obchody święta wszystkich dzieci były jednak szczególne. Tym razem obchodziliśmy bowiem okrągłą – setną rocznicę powstania TPD. Hasłem przewodnim niedzielnego wydarzenia było: “Zdrowo jesz – lepiej żyjesz” w ramach programu "Żółty Talerz", który realizowany jest przez TPD przy wsparciu Kulczyk Foundation.

 

 

 

Obok wielu atrakcji, jakie przygotowano dla naszych maluchów, organizatorzy zadbali o szereg zabaw dla całej rodziny. Były pokazy pojazdów i sprzętów służb mundurowych, liczne konkursy z nagrodami, bezpłatne dmuchańce i strzelnica. Imprezę uświetniły występy na scenie, a gwiazdą wieczoru był zespół RETROSPEKCJA. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka.

 

1 czerwca 2019 r. fot. AC (25).jpeg

 

- Dzisiejszy Jubilat już od wieku dba o dobro dzieci. Główną ideą funkcjonowania TPD jest troska o prawa, jakość warunków życia, wychowania oraz edukacji dzieci. Ich wszechstronny rozwój, zdrowie i bezpieczeństwo, podmiotowość oraz godność, a także równość praw życiowych. Ale TPD to nie tylko wymienione cele… To także szeroko zakrojone działania na rzecz przeciwdziałania wszystkim wykluczeniom i ograniczeniom, a także wpajaniu wartości patriotycznych czy przeciwdziałaniu nietolerancji – przypomniał Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla Bogusław Świeży.

 

1 czerwca 2019 r. fot. AC (39).jpeg

 

Bogusław Świeży pogratulował zarządowi, pracownikom i wolontariuszom przemyskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pięknego jubileuszu oraz podziękował za ich nieocenioną działalność wychowawczą. Podkreślił, iż nie raz miał przyjemność z bliska obserwować pracę świetlicy TPD i za każdym razem był świadkiem szczerej radości w oczach jej wychowanków. Zastępca Prezydenta nie zapomniał o tych, dla których odbyła się niedzielna impreza. Złożył życzenia wszystkim dzieciom, które przybyły w tym dniu na przemyski Rynek.

- Życzę Wam przede wszystkim fascynującego dzieciństwa. Wspaniałych chwil, pełnych miłości i ciepła najbliższych. Niezawodnych przyjaciół i wielu dobrze przeżytych dni… – powiedział B. Świeży

 

1 czerwca 2019 r. fot. AC (58).jpeg

 

Niezwykle miłym i wzruszającym akcentem niedzielnych uroczystości, było wręczenie przez prezesa TPD Grzegorza Piestraka medalu Janusza Korczaka, doświadczonemu i kochającemu swoją pracę pedagogowi, obecnej Przewodniczącej Rady Miejskiej w Przemyślu – Ewie Sawickiej.

 

1 czerwca 2019 r. fot. AC (34).jpeg

 

Sędziwy wiek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nie oznacza wcale, że organizacja zamierza zwolnić tempo. Wciąż rozwijające swoją działalność TPD już dziś rozpoczyna przygotowania do nowych projektów, z których wszystkie łączy jedno - chęć wywoływania uśmiechu na twarzach najmłodszych.

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował(a):  Data publikacji: 03-06-2019 13:45 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 03-06-2019 14:09

Na skróty