17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nasi szczypiorniści podsumowali (udany) sezon

Maj i czerwiec to zwykle czas podsumowań minionego sezonu w dyscyplinach halowych. Przed  takimi podsumowaniami stają m.in. koszykarze, siatkarze i szczypiorniści. Ci ostatni odgrywają szczególną rolę w sportowym życiu naszego miasta. Drużyna SRS Czuwaj od wielu sezonów jest dumą nadsańskiego grodu.

 

Przemyscy piłkarze ręczni zakończyli sezon 2018/2019 zajmując drugie miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach. Musieli uznać wyższość tylko zespołu SPR PWSZ Tarnów, przegrywając z nimi tytuł mistrzowski w ostatniej kolejce sezonu. W całym wygrali aż 19 meczów, ponosząc zaledwie trzy porażki. Nasi szczypiorniści przez wiele ostatnich miesięcy dostarczali swoim kibicom mnóstwo pozytywnych emocji. Na parkiecie dawali z siebie wszystko, czym niezmiennie wywoływali euforię na trybunach.

 

SRS_fot_A_Czereba (3).jpeg

 

31 maja br. drużyna  SRS Czuwaj przybyła do przemyskiego magistratu na spotkanie z Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem, Zastępcą Prezydenta Bogusławem Świeżym oraz Naczelnikiem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Januszem Łukasiewiczem.  Prezes SRS-u Robert Skawiński przypomniał włodarzom o ostatnich dokonaniach szczypiornistów oraz podziękował za wsparcie ze strony miasta, bez którego osiągnięcie tak wysokiej pozycji – nawet przy tak ogromnym zaangażowaniu sportowców – nie byłoby możliwe.

 

SRS_fot_A_Czereba (9).jpeg

 

Prezydent Wojciech Bakun zapewnił swoich gości, że mimo trudnej sytuacji finansowej miasta, zrobi wszystko, by pomóc drużynie w jej dalszym rozwoju. Włodarz zdradził, iż prowadzone są rozmowy z jedną ze spółek Skarbu Państwa na temat sponsoringu drużyny. Jednocześnie zapewnił, że bez względu na to, jak się potoczą, miasto nie pozwoli, aby był to ostatni sezon przemyskich piłkarzy ręcznych.

 

SRS_fot_A_Czereba (4).jpeg

 

Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży przyznał, że piłka ręczna to jego najukochańsza dyscyplina sportu.

- Jestem tym typem obserwatora, który doskonale wie, co działo się w piłce ręcznej przez  ostatnie lata. Chciałbym podziękować nie tylko Wam, ale również  tej grupie ludzi, których tu dzisiaj nie ma, a którzy ciężko pracowali na to, jak dzisiaj wygląda przemyska piłka ręczna – powiedział B. Świeży.

 

SRS_fot_A_Czereba (14).jpeg

 

Miłym akcentem piątkowego spotkania był prezent, jaki drużyna Czuwaju wręczyła Prezydentowi Miasta. Była nim handballowa piłka z podpisami naszego zespołu. Po wspólnym zdjęciu, szczypiorniści udali się na zasłużony, ale tylko chwilowy odpoczynek. Po wakacjach znów wrócą na parkiet i… Być może kolejny sezon zakończą nie jako wicemistrzowie pierwszej ligi, a beniaminek ekstraklasy. Czego serdecznie sobie i im życzymy.  

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-06-2019 08:19
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-06-2019 08:20