17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyscy licealiści mówią: Stop hejtowi!

"Miłość, przyjaźń, tolerancja - Stop hejtowi" to tytuł niezwykłego koncertu, który odbył się ostatniego dnia maja (31 bm.) na przemyskim Zamku Kazimierzowskim. Organizatorami wydarzenia byli młodzi przemyślanie - uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, a jego pomysłodawcami jeden z najbardziej zaangażowanych w sprawy społeczne licealistów Krzysztof Gudzelak oraz Przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Rady Miejskiej w Przemyślu Paweł Zastrowski.   

 

Ideą przedsięwzięcia było zwrócenie (nie tylko młodym ludziom) uwagi na szerzący się problem pogardy i wszechobecnej mowy nienawiści. W sposób znany od wieków – któż z nas bowiem nie wie, iż muzyka łagodzi obyczaje…?

 

stop hejtowi (9).jpeg

 

Na zamkowej scenie wystąpiły wokalistki z niemal wszystkich przemyskich placówek oświatowych: Wiktoria Ciżman, Gabriela Kasprzyk, Agnieszka Bąk, Magdalena Feduniewicz, Julia Mielniczek, Sara Staszyszyn, Zuzanna Gaweł, Kamila Fedków, Martyna Grzeszczak, Vanessa Banaś, Julia Król, Julia Korab i Wiktoria Wojnicka-Wlazło. Nie zabrakło również zespołu Kwartet z I LO oraz Studia Tańca Chillout. Młodzi artyści zachwycili zgromadzoną publiczność brawurowymi wykonaniami zarówno polsko-, jak i obcojęzycznych utworów, z których każdy nawiązywał do jakże wymownego tytułu imprezy „Miłość, Przyjaźń, Tolerancja – Stop hejtowi!”. Dodatkowym - i równie ważnym tematem – poruszonym podczas wydarzenia była niepełnosprawność. Zgromadzeni goście, wśród których był m.in. Zastępca Prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży mieli okazję dowiedzieć się co tak naprawdę oznacza i jak sobie z nią radzą niepełnosprawni z naszego miasta.

 

 

- Mam nadzieję, że owo spotkanie uświadomiło młodzieży, że na hejt trzeba reagować, tak aby nikogo nie krzywdzić. Czasem nawet jedno anonimowe zgłoszenie hejtu, może pomóc w tym, że internet nie zamieni się w krainę lodu – powiedział pomysłodawca wydarzenia Krzysztof Gudzelak.

 

stop hejtowi (30).jpeg

 

- Oby ten performance przyniósł wymierne skutki w naszym mieście – dodał.

 

stop hejtowi (20).jpeg

 

O miłą atmosferę podczas spektaklu zadbali konferansjerzy w składzie: Wiktoria Pietruch, Gabriela Wołoszyn, Dawid Perłak i Konrad Widaj.

Szlachetnym uzupełnieniem piątkowego wydarzenia była część poświęcona kweście na rzecz małej, chorej, ale dzielnie walczącej o zdrowie Izabelki, którą prowadzili wolontariusze Stowarzyszenia „Przemyskie Serca”.

 

stop hejtowi (28).jpeg

 

 

Koncert odbył się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna.

 

 

 

 

Organizatorzy koncertu: Krzysztof Gudzelak, Wiktoria Pietruch, Gabriela Wołoszyn, Dawid Perłak, Konrad Widaj, II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu, Radny Rady Miejskiej, Przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Zdrowia Paweł Zastrowski, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek.

 

stop hejtowi plakat.jpeg

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 01-06-2019 16:12
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 01-06-2019 16:16