13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie z przemyskim autorem powieści grozy

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą i promocję jego nowej powieści „Przebudzenie zmarłego czasu. Powrót” (Akurat, 2019). Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 w PBP przy ul. Grodzkiej 8.

Stefan Darda – pisarz, autor opowiadań i powieści z nurtu literatury grozy i fantastyki. Urodził się 2 września 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim, na Roztoczu. Do roku 1991 mieszkał w Lubyczy Królewskiej, niewielkiej miejscowości tuż przy wschodniej granicy Polski. W 1998 r. przeprowadził się do Przemyśla. Jest autorem powieści „Dom na Wyrębach” (Videograf, 2008), która w 2009 r. doczekała się drugiego wydania i kolejnego wydruku w 2010 r. W roku 2009 książka była nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody polskiej literatury fantastycznej – Nagrody im. Janusza A. Zajdla. W marcu 2010 r. nakładem wydawnictwa „Storybox” powieść ukazała się w wersji audio, w interpretacji Wiktora Zborowskiego. Stefan Darda jest również autorem powieści: „Zabij mnie, tato” (Videograf, 2015), „Nowy dom na Wyrębach” (Videograf SA, 2017), „Nowy dom na Wyrębach II” (Videograf SA, 2018) oraz cyklu powieściowego „Czarny Wygon”. Opublikował ponadto kilka opowiadań oraz zbiór opowiadań „Opowiem ci mroczną historię” (Videograf, 2014), za który w 2015 r. otrzymał Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego.

Strona internetowa Stefana Dardy

Spotkanie ze S. Dardą.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl