6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV Igrzyska Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej - "jerzyk 2019"

Po raz czwarty Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym " jerzyk" oraz Szkoła Podstawowa nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosili młodych zawodników do udziału w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej. Najliczniejsza ze wszystkich dotychczasowych edycji grupa dzieci i młodzieży z przemyskich i podprzemyskich placówek oświatowych rywalizowała 31 maja br.  na stadionie lekkoatletycznym "Juwenia". Ta sympatyczna impreza sportowa i integracyjna odbywała się pod patronatami Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna oraz Starosty Przemyskiego Jana Pączka.

Zgodnie z przyjętą tradycją imprezę poprowadził jej inicjator i organizator - Artur Cieliński – prezes przemyskiej Fundacji „Jerzyk”.

jerzyk_8.jpeg

Jak przystało na igrzyska oficjalnie zawody rozpoczął przemarsz ekip, a następnie zapalenie znicza i hymn olimpiady, specjalnie na tę okoliczność stworzony przez jednego z przemyskich uczniów. Zawody otworzył Prezydent Miasta Wojciech Bakun, któremu w uroczystości towarzyszyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka oraz Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży, a także radni Bartłomiej Barczak, Andrzej Berestecki, Paweł Zastrowski. Obecni byli także m.in. Zastępca Wójta Gminy Orły Witold Szpytman oraz reprezentujący starostę przemyskiego Piotr Worosz.

jerzyk_5.jpeg

Prezydent Wojciech Bakun zachęcając młodzież biorącą udział do sportowej rywalizacji, życzył dzieciom nie tylko przełamywania barier, ale przede wszystkim wiele uśmiechu i dobrej zabawy. I tak było podczas zawodów, rywalizacja odbywała się wyłącznie w duchu fair play i pełnej radości zabawy.

jerzyk_25.jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 31-05-2019 13:21
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 31-05-2019 13:23