17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„Muzyczne wspomnienia z Rzymu” – wspaniały koncert Przemyskiego Młodzieżowego Chóru Kameralnego „Vox Iuventum” pod kierownictwem Piotra Szelążka

CHÓR TO RODZINA - tak sami o sobie mówią i nie ma w tym żadnej przesady – potwierdzi to każdy, kto choć raz ich widział i słyszał. Tak działają tylko ludzie bliscy sobie. W czasie sześcioletniej działalności chór zaśpiewał ponad 50 koncertów nie licząc nagrań do radia i koncertów zagranicznych, zdobył wiele nagród i wyróżnień. Różnorodność repertuarowa oraz ciągły artystyczny rozwój sprawia, że chórzyści ciągle głodni są śpiewania.

 

VI (8).jpegZałożycielem Chóru (2013 rok) objętego mecenatem przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK jest Piotr Szelążek - przemyślanin, nauczyciel muzyki, chórmistrz, absolwent przemyskiego Liceum Muzycznego w klasie altówki oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, laureat licznych przeglądów i festiwali.

 

VI (19).jpeg


Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego już po raz kolejny była „areną” do wokalnych popisów przemyskich chórzystów tworzących „muzyczną instytucję” pod nazwą „Vox Iuventum”. Tym razem podopieczni Piotra Szelążka wspominali wyjazd do Rzymu. Marcowe tournee dostarczyło tworzącej chór młodzieży wiele nowych, pozytywnych, nie tylko muzycznych doświadczeń. Na zamkowej scenie twórca Chóru w sposób tylko sobie właściwy, sugestywny i napawający optymizmem opowiadał o tych kilku dniach spędzonych we Włoszech. Retrospekcja ilustrowana była muzycznymi prezentacjami. Nie mogło być jednak mowy o żadnej monotonii. Wyposażeni w większą znajomość życia, bardziej dojrzali, choć ciągle młodzi chórzyści przeprowadzili widownię przez różne gatunki tej dziedziny sztuki.

 

 

 

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 30-05-2019 09:41
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 30-05-2019 09:43