14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Czy czeka nas cyfrowa rewolucja w miastach?

W Warszawie trwa (28 maja) konferencja Microsoft Innovation Summit. podczas której spotykają się przedstawiciele ponad 500 największych organizacji w Polsce, aby wymieniać się najlepszymi praktykami i wzajemnie inspirować podejściem do wprowadzania cyfrowej transformacji w życie. W spotkaniu bierze udział Prezydent Wojciech Bakun.

Podczas otwierającej spotkanie sesji dyrektor generalny w polskim oddziale Microsoft Mark Loughran zaprezentował kompleksową koncepcję transformacji miast do modelu cyfrowego "City of the Future". Bazuje ona na rozwiązaniach ponad 30 polskich dostawców oprogramowania i   oferuje m.in. rozwiązania w zakresie edukacji i służby zdrowia. Konferencja w kilku blokach przedstawia dobre praktyki i doświadczenia z różnych dziedzin gospodarki, także miejskiej - jednen z popołudniowych bloków to debata pod hasłem "Obywatele, mieszkańcy, przedsiębiorcy – jak cyfrowa transformacja zmienia nasze życie? Czyli jakie dobre praktyki czerpać z doświadczeń liderów z obszaru SMART CITY?".

microsoft_2.jpeg

microsoft_3.jpeg

microsoft_4.jpeg

zdjęcia: Rafał Porada

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl