12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

19 medali w dwa dni! Znakomity weekend przemyskich lekkoatletów

Bardzo pracowity weekend zaliczyli podkarpaccy lekkoatleci, rywalizując o tytuły najlepszych - w sobotnie popołudnie (18 maja br.) w Przemyślu oraz w  niedzielę, 19 maja w Stalowej Woli.

 

Blisko 200 najmłodszych adeptów „królowej sportu” przybyło na przemyski stadion przy ul. Dworskiego, by walczyć na bieżni, skoczniach i rzutni o tytuły Mistrzów Podkarpacia w kategorii U – 14 (roczniki 2006-07) oraz U – 12 (roczniki 2008 i młodsi). Rywalizacja była niezwykle zacięta i przebiegała na bardzo wysokim poziomie sportowym.

 

Zdobywcami medali zostali przedstawiciele trzynastu klubów. Wśród nagrodzonych znaleźli się również zawodnicy przemyskiego „Tempa 5”, którzy  choć tym razem nie wywalczyli żadnego złota, za to aż sześciokrotnie stawali na  podium, zdobywając 5 srebrnych i 1 brązowy medal.  

 

4.jpeg

 

Medale  srebrne  zdobyli:

Rafał Klinger (2006) – w biegu na 1000 metrów – ukończonym z czasem 3.02.44 min (rekord życiowy)

Kacper Osiadły (2006) – w skoku w dal - na odległość 4,73 metra

Zuzanna Ciećko (2007) – w pchnięciu kulą - na odległość 9,14 metra

Dawid Błahuciak (2006) – w pchnięciu kulą – na odległość 8,70 metra

Sztafeta 4 x 200 m w składzie: Milena Szymczyszyn, Adrian Przetacznik, Aleksandra Urbańska, Rafał Klinger (1, 55 ,54 min)

 

Medal brązowy wywalczyła:

Milena Szymczyszyn – w biegu na 300 metrów – ukończonym wynikiem 47,87 s

 

 

 

 

Dzień później (w niedzielę, 19 maja) na stadionie w Stalowej Woli, o medale  rywalizowali chłopcy i dziewczęta w kategorii juniora młodszego (roczniki 2002 i  młodsi). Tym razem plonem startu przemyskiej ekipy było 13 krążków! - 2 złote, 8 srebrnych i 3 brązowe.

 

Złote medale wywalczyli :

Patrycja Herda – dysk (34,68 m)

Sztafeta 4 x 100m w składzie: Emanuel Czuba, Błażej Pilawa, Dominik Budziński i Jakub Artym - 48,30 s

 

8 srebrnych medali powędrowało do:

Martyny Strzelec - skok w dal (5,08 m)

Adriany Włoch - 400 m ppł (71,71 s)

Anny Kicińskiej - kula (10,40 m)

Patryka Pelca - skok  wzwyż (165 cm)

Piotra Bereźnickiego – 2000 m z przeszkodami (7,13,19 min)

Michaliny Rybarczyk - dysk (29,71 m)

Jakuba Artyma – 110 m ppł (22,83 s)

Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie: Magdalena Golec, Adriana Włoch, Martyna Strzelec oraz Marta Szumada - 51,64 s

 

3 brązowe krążki zdobyli:

Magdalena Golec - skok w dal (4,99 m)

Michalina Rybarczyk - kula (9,86 m)

i

Sztafeta 4 x 100 m w składzie: Oliwia Piksa, Julia Szczepanik, Anna Dziumak i Julia Kuszczak - 52,97 s

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

5.jpeg

 

Agata Czereba

Zdjęcia: UKS Tempo 5 Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 28-05-2019 10:28