16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jup!leuszowa 10. edycja Dnia Nauki w PWSW przeszła do historii [FOTOGALERIA]

W przemyskim Parku Lubomirskich – czyli w miejscu, w którym swoją siedzibę ma Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska, odbyła się dziś (23 maja br.) jubileuszowa – a właściwie… Jup!leuszowa 10. edycja Dnia Nauki w PWSW.

 

„Dzień Nauki PWSW” już na dobre wpisał się w kalendarz najciekawszych imprez w naszym mieście. Co roku uczelniana brać dwoi się i troi, by wydarzenie obfitowało w coraz to nowsze atrakcje, którymi rokrocznie przyciąga tłumy przemyślan - w zasadzie w każdym wieku...

 

 

Tym razem, jak przystało na okrągłą rocznicę, akademickiemu świętu towarzyszyła wyjątkowa oprawa i… wyjątkowi goście. Jednym z nich był Prezydent naszego miasta – Wojciech Bakun, który przybył na imprezę nietuzinkowym pojazdem – kolorową ciuchcią, w równie nietuzinkowej (i rozśpiewanej) asyście. Po przemierzeniu trasy „Rynek Starego Miasta – Bakończyce”, Prezydent wraz z załogą wesołego pociągu, dołączył do innych uczestników wydarzenia.  

 

fot. Agata Czereba (10).jpeg

 

Uroczystej inauguracji imprezy, wspólnie z Prezydentem Miasta, Posłem na Sejm Markiem Rząsą oraz Wicemarszałkiem Województwa Piotrem Pilchem dokonał  Szef uczelni –  dr Paweł Trefler. Obok wymienionych, w wydarzeniu udział wzięli także: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński, Radni: Monika Różycka, Robert Bal, Bartłomiej Barczak, Marcin Kowalski, Jerzy Krużel i Paweł Zastrowski oraz przedstawiciele samorządu powiatowego i wielu instytucji współpracujących z przemyską Alma Mater.

Dzięki atrakcyjnemu programowi oraz wyjątkowo przychylnej pogodzie, w Jup!leuszowym Dniu Nauki uczestniczyły tłumy przemyślan. Tego dnia Park Lubomirskich po brzegi wypełniony był żakami, uczniami okolicznych szkół, a nawet przedszkolakami. Z atrakcji pikniku korzystali też najstarsi mieszkańcy miasta i całe rodziny.

 

fot. Agata Czereba (11).jpeg

 

W programie tegorocznej imprezy, oprócz stałych punktów programu, takich jak: pokazy sprzętu służb mundurowych, ratownictwa medycznego i chemicznego, robotów i drukarek 3D, eksperymentów fizycznych i chemicznych, zawodów sportowych, pokazów tanecznych, rozmaitych gier oraz innych atrakcji przygotowanych przez Instytuty PWSW, pojawiło się kilka niezwykle interesujących nowości… Jedną z nich był projekt pn. „Uczelnia Zdrowia”, która stanowiła doskonałą okazję do bliższego zapoznania się z tematyką profilaktyki zdrowotnej. Wykonania podstawowych badań, a także przeprowadzenia profesjonalnych konsultacji z najlepszymi specjalistami w regionie.

Powyższy projekt był ściśle związany z planami uruchomienia w PWSW studiów na kierunku „pielęgniarstwo”.

 

fot. Agata Czereba (44).jpeg

 

Kolejny Dzień Nauki PWSW za rok. Ciekawe jakie tym razem niespodzianki przygotują dla nas organizatorzy imprezy...?

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-05-2019 15:08
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-05-2019 15:19