18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczennice SP 15 siatkarskimi wicemistrzyniami Podkarpacia!

20 maja br. w Mielcu rozegrany został finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej (dla szkół podstawowych) w siatkówce dziewcząt. Wśród czterech najlepszych drużyn na Podkarpaciu znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu.

 

Oprócz młodych przemyślanek, których trenerem jest Robert Gierlach, na parkiecie hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu zagrały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Straszydle oraz gospodynie imprezy.

 

W wyniku losowania nasze siatkarki w półfinale spotkały się z SP 4 Jasło. Dziewczęta rozegrały znakomity mecz, zdecydowanie wygrywając w dwóch setach – 25:14, 25:19. W drugim półfinale SP 6 Mielec nie dał szans SP Straszydle, pokonując ją 2:0 (25:7, 25:12).

W wielkim finale więc doszło do pojedynku młodych przemyślanek i mielczanek. Dziewczęta z SP 15 w Przemyślu zagrały bardzo ambitnie, z ogromną wolą walki i sercem, włożonym w ten pojedynek. Musiały jednak uznać wyższość rywalek, przegrywając w dwóch setach (12:25, 12:25). To jednak nie zmienia faktu, że odniosły wielki sukces, bo trzeba pamiętać, że aby zagrać w wielkim finale wojewódzkim, musiały zwycięsko przebrnąć przez eliminacje miejskie i rejonowe.

 

UKS 15 Przemyśl.jpeg

 

Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 15 w Przemyślu występowała w składzie: Inez Czajkowska, Natalia Czereba, Marlena Duda, Zofia Gierlach, Nikola Jodłowska, Kinga Kocaj, Gabriela Kozak, Daria Kuszczak, Aniela Martyńska, Amelia Tomków, Amelia Pańko, Martyna Sitarska, Wiktoria Dobrowolska.

Trenerem i opiekunem drużyny jest Robert Gierlach.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy młodym przemyskim siatkarkom, życząc kolejnych znakomitych występów i równie wspaniałych (a może jeszcze większych!) sukcesów!

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcie: Uczniowski Klub Sportowy "15" w Przemyślu

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-05-2019 11:39
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-05-2019 12:06