16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl w rękach studentów. Prezydent Wojciech Bakun przekazał klucze [ZDJĘCIA]

17 maja w sali narad Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się historyczne spotkanie, podczas którego Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun w obecności władz Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej, przekazał studentom przemyskiej Alma Mater klucze do naszego miasta.  

 

fot. A. Czereba (2).jpeg

 

Stało się tak z powodu corocznego studenckiego święta – czyli Juwenaliów, które właśnie dziś rozpoczęli celebrować żacy z Przemyśla. Uroczyste przejęcie kluczy (i władzy) nie obyło się bez zabawnych akcentów… Studenci, aby mieć pewność, że Prezydent faktycznie zostawia nadsańskie miasto  w ich rękach, wręczyli Wojciechowi Bakunowi „Delegację urlopową”, tracącą swą ważność z chwilą zakończenia tegorocznych Juwenaliów. Nim jednak włodarz wybrał się na symboliczny urlop, uczestniczący w wydarzeniu Wojak Szwejk, po krótkim, aczkolwiek wnikliwym egzaminie nadał W. Bakunowi zaszczytny tytuł „wicepierdoły na terenie Cesarstwa i Królestwa Galicji oraz Twierdzy Przemyśl (…)”.

 

 

 

 

Po dopełnieniu wszelkich „formalności”, Prezydent złożył studentom najlepsze życzenia niezapomnianych wrażeń i obiecał, że – jeśli tylko obowiązki mu na to pozwolą - z przyjemnością włączy się do wspólnej zabawy.

 

fot. A. Czereba (10).jpeg

 

Studencka brać pierwszy dzień tegorocznych Juwenaliów będzie świętować w Klubie Bowlingowym Japa, ale najważniejsza – koncertowa część imprezy odbywać się będzie na przemyskim Rynku. Już jutro w ramach wydarzenia wystąpią dla Państwa: Gesek, DJ Hubertuse, OSTRY Bezimienni oraz Mario Bischin.

Zachęcamy, aby podczas Juwenaliów zwrócili Państwo uwagę na wolontariuszy z puszkami, do których będzie prowadzona zbiórka na rzecz naszych najmniejszych, najbardziej bezbronnych, kudłatych przyjaciół – czyli na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

 

juwenalia.jpeg

 

Tymczasem wszystkim obecnym, przyszłym i byłym studentom życzymy dobrej zabawy, a Was, drodzy Mieszkańcy Przemyśla zapraszamy jutro na Rynek Starego Miasta. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 14.00. Do zobaczenia!

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-05-2019 15:25
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-05-2019 15:32