22 °C
×

Złoto i srebro przemyskich karateków podczas IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny

11 maja br.  „Solne Miasto” w Wieliczce pełniło rolę gospodarza IX Międzynarodowego Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. W sportowej rywalizacji brało udział 350 przedstawicieli klubów kyokushin z Polski, Rumunii, Niemiec oraz Czech.

Nadsański gród reprezentowali zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin: Katarzyna Pisarska i Aleksandra Pisarska (uczennice SP nr 15), Michał Lisowski (uczeń SP nr 4) oraz Michał Igielski (uczeń I LO w Przemyślu). Podczas turnieju przemyślanie musieli stoczyć walki z niezwykle wymagającymi przeciwnikami. Kategoria kumite, w której walczyli wszyscy zawodnicy PKKK, odbyła się po raz pierwszy w formule full contact. Oznacza to, że walki toczone były bez użycia hogo, czyli ochraniacza tułowia, jedynie z użyciem ochraniaczy głowy. Taka formuła wymaga od zawodników znakomitej koordynacji, wytrzymałości fizycznej i psychicznej oraz ogromnej odporności na ból…

Katarzyna Pisarska zmagała się w repasażach. Zawodniczka Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin dwukrotnie wygrała przez ippon (pokonanie rywala przed czasem) w 1/16 i 1/8 finału. Niestety dekoncentracja spowodowała przegranie walki ćwierćfinałowej i zakończenie turnieju na nienawidzonym przez wszystkich sportowców 4. miejscu. Stres pokonał też Aleksandrę Pisarską, która uległa już w pierwszej walce i zakończyła zawody na 8. pozycji. Wysokie miejsca medalowe zajęli Michał Igielski oraz Michał Lisowski. Michał Igielski wygrał zdecydowanie ćwierćfinał, następnie półfinał. Odniesiona kontuzja uniemożliwiła mu udział w rozgrywce finałowej i ostatecznie zdobył srebrny medal (kat. junior poniżej 65 kg). Michał Lisowski sprawił rywalom dużą trudność. Wygrał wszystkie starcia i  zdobył złoty medal turnieju (kat. junior młodszy powyżej 60 kg).

Sportowe zmagania obserwowali goście specjalni, sekretarz Światowej Federacji Kyokushin (KWF) shihan Andrzej Drewniak (9 DAN), Krajowy Reprezentant Rumunii sensei Ilie Ionescu (4DAN), Krajowy Reprezentant Niemiec sensei Janusz Konieczko (4 DAN) oraz Krajowy Reprezentant Czech sensei Peter Drożdżak (4DAN), jak zaznaczyli - poziom turnieju był bardzo wysoki. Funkcję sędziego głównego turnieju pełnił shihan Janusz Piórkowski (5 DAN), sędzią technicznym był sensei Sławomir Rudawski (4 DAN), nadzorowali oni pracę pozostałych 39 sędziów.

Podczas dekoracji zwycięzcom wręczono 147 medali. Zawodnikom Przemyskiego Klub Karate Kyokushin przypadło po jednym złocie i srebrze. Do turnieju przygotowywali ich trenerzy rodzimego klubu - sensei Jerzy i Ryszard Makarowie.

Gratulujemy!

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: Przemyski Klub Karate Kyokushin

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl