28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Finał konkursu literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

W II LO im. K. Morawskiego odbyła się gala finałowa konkursu poświęconego tematyce niepełnosprawności. Głównym inicjatorem przedsięwzięcia i członkiem jury był tegoroczny absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak, a wspierali go nauczyciele i uczniowie.

Krzysztof Gudzelak, jako osoba najlepiej rozumiejąca problemy osób niepełnosprawnych, przybliżył je zebranym. Można też było obejrzeć film dokumentalny na jego temat oraz posłuchać występów wokalnych uczniów II LO, w tym piosenki, z której pochodzi motto konkursu. Laureatami zostali uczniowie: Szkoły Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO, Szkoły Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy, Zespołu Szkół Usługowo - Hotelarskich i Gastronomicznych oraz - Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Ich prace stały się inspiracją do rozmów, z których wynikało, że nie tylko ludzie zdrowi mogą oferować pomoc niepełnosprawnym, ale bywa też odwrotnie.

są_gdzieś_okna_1.jpeg

są_gdzieś_okna_2.jpeg

są_gdzieś_okna_3.jpeg

tekst i zdjęcia: II LO

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl