18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Komendant przemyskich pograniczników generałem

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, nadał stopnie generalskie pięciorgu oficerom Straży Granicznej, w tym Komendantowi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dotychczas pułkownikowi SG Robertowi Rogozowi. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało, że wręczenie awansów odbędzie się w piątek, 17 maja w Belwederze podczas obchodów święta Straży Granicznej.

Awansowany do stopnia generała brygady Robert Rogoz został powołany na stanowisko komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w styczniu 2017 r. W formacji służy od 1991 r. Był m.in. komendantem placówki i zastępcą komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. W 1994 r. ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu (Filia SG), a w 2000 r. uzyskał tytuł magistra w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie, które jest jego rodzinnym miastem. Ma 48 lat.

komendant_Rogoz.jpeg

Oprócz nominacji komendanta BiOSG Prezydent RP na stopień generała dywizji SG mianował generała brygady SG Tomasza Pragę Komendanta Głównego Straży Granicznej. Na stopień generała brygady SG mianowani zostali również:

pułkownik SG Wioleta Gorzkowska – Zastępca Komendanta Głównego SG;

pułkownik SG Grzegorz Biziuk – Komendant Podlaskiego Oddziału SG;

pułkownik SG Jacek Szcząchor – Komendant Nadbużańskiego Oddziału SG.

zdjęcie: www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl