28 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich

Sala konferencyjna Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej była miejscem uroczystego podsumowania Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich w sezonie 2018 – 2019.

 

Imprezę prowadził kierownik ligi, przemyślanin, Zygmunt Bobko. Na podsumowanie przybyło wielu znamienitych gości na czele z Marszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim, Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego Piotrem Pilchem, Prezesem Orlen Oil Januszem Fudałą, Prezesem Tauronu Filipem Grzegorczykiem czy Prezesem rzeszowskiego oddziału PGE Obrót SA Robertem Chomą, byłym Prezydentem Przemyśla. Nie mogło oczywiście zabraknąć władz miasta Przemyśla na czele z Prezydentem Wojciechem Bakunem. Obecna była także Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska. Gościem specjalnym imprezy był Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, a gospodarzem – Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego Józef Szymbara.

 

fot. Agata Czereba (7).jpeg

 

Nim doszło do oficjalnych przemówień i podziękowań, odbyły się ceremonie wręczenia nagród i wyróżnień dla osób, które najbardziej przyczyniły się do powodzenia Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich w sezonie 2018 – 2019. Patery pamiątkowe otrzymali Patroni Honorowi ligi, czyli Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl (w jego imieniu odebrał ją Wicemarszałek Piotr Pilch). Wyróżnienia otrzymali: Wicemarszałek Woj. Podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Prezes PZN Apoloniusz Tajner, Prezes Orlen Oil Janusz Fudała, Prezes Tauron SA Filip Grzegorczyk oraz Prezes rzeszowskiego oddziału PGE Obrót SA Robert Choma. Wyróżnienia otrzymali także sportowi działacze, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim i biegach narciarskich w sezonie 2018 – 2019.

 

fot. Agata Czereba (22).jpeg

 

Zaproszeni goście dekorowali, gratulowali i życzyli dalszych sukcesów bardzo licznej grupie najmłodszych, nieco starszych i dorosłych narciarzy amatorów, którzy przez kilka miesięcy rywalizowali na trasach narciarskich i biegowych na Podkarpaciu. Zarówno w gronie narciarzy alpejskich, jak i biegaczy prym wiedli zawodnicy z Bieszczadów. W klasyfikacji klubowej zdecydowane zwycięstwo odniósł UKN Laworta Ustrzyki Dolne, zaś w klasyfikacji biegów narciarskich triumfował MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

fot. Agata Czereba (24).jpeg

 

Oczywiście na podium nie mogło zabraknąć przemyskich narciarzy alpejczyków. Ci reprezentowali kilka klubów: UKS Śródmieście, KN Przemyśl SKI, PTN Przemyśl czy PSK Olimpionik Superior Tri Te.

Po imprezie w budynku MNZP, zaproszeni goście wybrali się na podziwianie piękna nadsańskiego grodu z przewodnikiem PTTK.

 

 

 

 

Wyniki:

 

Przedszkolaki – dziewczynki: 1. Zuzanna Leśniak (2011; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Zofia Leśniak (2013; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Agata Gręda (2013; UKS Śródmieście Przemyśl), 4. Aleksandra Domagalska (2012; UKS Śródmieście Przemyśl), 5. Eliza Kowalczyk (2013; UKS Śródmieście Przemyśl), 6. Oliwia Mazur (2012; UKS Śródmieście Przemyśl).

Dziewczynki (rocznik 2011 i młodsze): 1. Hanna Dutka (2011; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 2. Oliwia Rogalińska (2011; LUKS Ustianowa), 3. Lena Pitrus (2011; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 4. Tatiana Ciborowska (2012; KS Speed Jasło), 5. Joanna Lawrenc (2011; LUKS Ustianowa), 6. Anna Adamska (2011; KS Speed Jasło).

Przedszkolaki – chłopcy: 1. Tymoteusz Gajdek (2012; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Fabian Mielnik (2012; UKS Śródmieście Przemyśl), 3. Franciszek Kokoszyński (2011; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Antoni Sarnicki (2012; UKS Śródmieście Przemyśl), 5. Jezry Kuligowski (2013; UKS Śródmieście Przemyśl), 6. Jakub Bocer (2012; UKS Śródmieście Przemyśl).

Chłopcy (rocznik 2011 i młodsi): 1. Łukasz Wantuch (2011; LUKS Ustianowa), 2. Dorian Kobak (2013; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 3. Mateusz Tuleja (2013; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 4. Jakub Maciejowski (MUKS Podkarpacie Jedlicze), 5. Franciszek Majewski (2011; KS Speed Jasło), 6. Miłosz Pankiewicz (2011; KS Speed Jasło).

Juniorki E: 1. Helena Leśniak (2009; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Maja Hendzel (2009; UKS Śródmieście Przemyśl), 3. Emilka Dacko (2009; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Zuzanna Gręda (2009; UKS Śródmieście Przemyśl), 5. Lena Dołżycka (2009; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), Kaja Bernat (2010; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Juniorki F (ur. 2009-2010): Oliwia Wojtunik (2009; KS Speed Jasło), 2. Otylia Biedroń (2009; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 3. Weronika Pruchnik (2009; KS Speed Jasło), 4. Amelia Wronowska (2009; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 5. Milena Jakieła (2009; UKS Partyzant Lubatowa), 6. Maja Fundanicz (2010; LUKS Ustianowa).

Juniorzy E: 1. Damian Semp (2009; UKS Śródmieście Przemyśl), 2. Stefan Rogaliński (2010; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Jakub Hryniszyn (2010; PTN Przemyśl), 4. Adam Jandura (2009; Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 5. Adam Szopniewski (2009; Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 6. Szymon Kułak (2009; UKS Śródmieście Przemyśl).

Juniorzy F (ur. 2009-2010): 1. Stanisław Dutka (2011; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 2. Wojciech Władyka (2010; KS Speed Jasło), 3. Bartosz Wiewiórski (2009; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 4. Alex Juryś (2009; KS Speed Jasło), 5. Hubert Grzegorzak (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 6. Kajetan Świeboda (2010; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 6. Sebastian Mazurek (2009; LUKS Ustianowa).

Juniorki D: 1. Pola Kądziołka (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Michalina Dwornicka (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Maria Elmerych (2008; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Pola Chojnacka (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), Julia Strusiewicz (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 6. Maria Bałaban (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Juniorki E (ur. 2007-2008): 1. Oliwia Germańska (2008; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 2. Hanna Radacz (2007; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 3. Oliwia Patlewicz (2008; UKS Partyzant Lubat), 4. Zuzanna Zając (UKS Partyzant Lubatowa), 5. Sandra Turek (2007; UKS Partyzant Lubat), 6. Wiktoria Rymanowicz (2008; LUKS Ustianowa).

Juniorzy D: 1. Paweł Gibalewicz (2008; PTN Przemyśl), 2. Adam Miszczak (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Karol Bernat (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Mikołaj Kryda (2008; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 5. Michał Wiejowski (2008; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 6. Mateusz Radwański (2007; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Junorzy E (ur. 2007-2008): 1. Sebastian Garbowski (2007; UKS Karpaty Klimkówka), 2. Patryk Kłapkowski (2007; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 3. Bartosz Bil (2007; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 4. Szymon Zdzieba (2008; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 5. Dominik Buczyński (2007; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 6. Kacper Koncewicz (2008; MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Juniorki C: 1. Laura Węglowska (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Maja Wiejowska (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Julia Kuszczak (2005; PTN Przemyśl), 4. Blanka Słysz (2006; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 5. Sylwia Wolan (2005; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 6. Maja Tondera (UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.).

Juniorki D (ur. 2005-2006): 1. Martyna Fundanicz (2006; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 2. Nikola Mróz (2006; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 3. Jagoda Winnicka (2006; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 4. Oliwia Tarsudis (2006; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 5. Martyna Patlewicz (2006; UKS Partyzant Lubatowa), 6. Faustyna Pernal (2006; UKS Partyzant Lubatowa).

Juniorzy C: 1.Filip Gajdek (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Kacper Darosz (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Jakub Gręda (2006; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Paweł Kuc (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 5. Jan Szczepański (2006; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 6. Jakub Cyzio (2005; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Juniorzy D (ur. 2005-2006): 1. Hubert Tomaszek (2005; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 2. Rafał Chmielowski (2005; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 3. Szymon Szeremeta (2005; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 4. Itan Ciborowski (2005; KS Speed Jasło), 5. Dawid Markowski (2005; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 6. Jakub Półchłopek (2006; MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Juniorki B: 1. Oliwia Kądziołka (2003; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Jagoda Gawlik (2003; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 3. Dominika Hamryszczak (2004; KN Przemyśl SKI), 4. Magdalena Radwańska (UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 5. Zuzanna Ślisz (Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 6. Viktoria Kyryk (2004; Dynamo Lwów, Ukraina).

Juniorki C (2003 – 04): 1. Roksana Ciborowska (2003; KS Speed Jasło), 2. Oliwia Buśko (2003; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 3. Emilia Kwaśnik (2003; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 4. Kaja Kłodowska (2003; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 5. Julia Murdzek (2004; UKS Partyzant Lubatowa), 6. Julia Kościańska (2004; MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Juniorzy B: 1. Brian Osiadacz (2004; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Krystian Drozd (2003; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 3. Miłosz Sołtys (2003; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 4. Mateusz Wolan (2003; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 5. Miłosz Samek (KN Przemyśl SKI), 6. Tymoteusz Antonik (2004; KN Przemyśl SKI).

Juniorzy C (2003 – 04): 1.Piotr Jarecki (2003; KS Speed Jasło), 2. Karol Maciejowski (2003; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 3. Jakub Biskup (2004; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 4. Kamil Mróz (2003; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 5. Radosław Dybka (2004; KS Speed Jasło), 6. Kamil Ozga (2003; MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Juniorki A: 1. Aleksandra Goławska (2002; KN Przemyśl SKI), 2. Kinga Kosiba (2002; Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 3. Aleksandra Kras (2002; Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 4. Emilia Reczek (2002; Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło), 5. Gabriela Bronkowska (2000; KN Przemyśl SKI), 6. Marcelina Śmigielska (2001; PTN Przemyśl), Aleksandra Dydek (1998; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.).

Juniorki B (2001 – 02): 1. Małgorzata Pernal (2002; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 2. Renata Prędki (2002; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 3. Paulina Sidor (2002; MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Juniorzy A: 1. Dawid Podkówka (1999; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Grzegorz Gibalewicz (2002; PTN Przemyśl), 3. Dawid Babiarz (2002; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Kamil Smela (2001; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 5. Przemysław Smalarz (2000; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 6. Krystian Ciuba (2000; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.).

Juniorzy B (2001 – 02): 1. Dominik Szumiec (2002; KS Speed Jasło), 2. Paweł Kania (2002; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 3. Jakub Jakubczyk (2002; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 4. Dawid Stanisz (2001; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 5. Dominik Och (2001; MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Seniorki: 1. Oliwia Kuligowska (1996; KN Przemyśl SKI), 2. Agnieszka Danielak (1983; KN Przemyśl SKI), 3. Magdalena Doerfler (1981; KN Przemyśl SKI), 4. Kinga Wcisło (1991; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 5. Eryka Tondera (UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 6. Aleksandra Łukaszyk (1994; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Open kobiety (2000 i starsze): 1. Jolanta Chwostyk (2000; LUKS Ustianowa), 2. Klaudia Cichoń (1997; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 3. Monika Fundanicz (1987; MKS Halicz Ustrzyki Dolne), 4. Kamila Cichoń (1997; IKN Górnik Iwonicz Zdrój), 5. Agnieszka Kubacka (MUKS Podkarpacie Jedlicze), 5. Paula Pasterczyk (1998; MUKS Podkarpacie Jedlicze), Natalia Kwaśnik (1998; MKS Halicz Ustrzyki Dolne).

Seniorzy: 1. Kamil Hryniszyn (1996; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 2. Bartosz Bobko (1997; KN Przemyśl SKI), 3. Maciej Banachowski (1993; UKN Laworta Ustrzyki Dolne), 4. Łukasz Brożek (UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 5. Marcin Sorocki (1991; PTN Przemyśl), 6. Michał Sienkiewicz (PSK Olimpionik Superior Tri Te), Wiktor Konopelski (1992; Rzeszów).

Open mężczyźni (2000 r. i starsi): 1. Alan Ciborowski (2000; KS Speed Jasło), 2. Robert Gleń (1976; MUKS Podkarpacie Jedlicze), 3. Damian Ciborowski (1973; KS Speed Jasło), 4. Mirosław Mróz (UKS Podkarpacie Jedlicze), 5. Jacek Konik (MLUKS Ustianowa), 6. Dawid Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze).

Masterki: 1. Anna Tondera (1973; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 2. Magdalena Ciećko (1976; niezrzeszona), Mariola Antonik (KN Przemyśl SKI), Dorota Łukaszyk (1973; UKN Laworta Ustrzyki Dolne).

Mastersi: 1. Mariusz Tondera (1973; UKS Gwoździk w Gwoźnicy D.), 2. Andrzej Fejdasz (1970; SkiKlub), 3. Maciej Koza (Klub Pływacki Masters Krosno), 4. Zygmunt Bobko (1956; KN Przemyśl SKI), 4. Józef Gudzelak (1948; KN Przemyśl SKI), 6. Marek Szymański (1962; KN Przemyśl SKI).

 

 

Klasyfikacja klubowa – narciarstwo alpejskie:

1. UKN Laworta Ustrzyki Dolne – 8478 pkt,

2. UKS Śródmieście Przemyśl – 2526 pkt,

3. UKS Gwoździk w Gwoźnicy Dolnej – 2399 pkt, 4. KN Przemyśl SKI – 2099 pkt,

5. Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło – 1217 pkt,

6. PTN Przemyśl – 1132 pkt.

 

Klasyfikacja klubowa – biegi narciarskie:

1. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 6252 pkt,

2. MUKS Podkarpacie Jedlicze – 5060 pkt,

3. KS Speed Jasło – 3322 pkt,

4. LUKS Ustianowa – 2483 pkt.,

5. UKS Partyzant Lubatowa – 1430 pkt,

6. IKN Górnik Iwonicz Zdrój – 878 pkt.

 

 

fot. Agata Czereba (37).jpeg

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 11-05-2019 15:29
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 11-05-2019 15:34