„Fundusz Usług Rozwojowych” - dofinansowanie na szkolenia dla pracowników przedsiębiorstw

Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza kolejny nabór w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych - wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ich pracowników z subregionu przemyskiego”.

 

parr logo.png

 

W ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych” przedsiębiorcy z subregionu przemyskiego (powiaty: Miasto Przemyśl, przemyski, jarosławski, lubaczowski, przeworski) mogą otrzymać nawet do 80% dofinansowania na szkolenia pracowników. Z dotacji mogą skorzystać także właściciele przedsiębiorstw.

 

Z dofinansowania udzielanego przez Przemyską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych” skorzystało już prawie 100 przedsiębiorstw oraz ponad 200 pracowników tych firm. Łączna kwota udzielonych dotacji to blisko 750 tys. zł.

 

Różnorodność szkoleń, w których uczestniczyli pracownicy była bardzo duża. Były to m.in. szkolenia z zakresu medycyny estetycznej, makijażu permanentnego, fizjoterapii, szkolenia informatyczne, szkolenia z obsługi programów do projektowania. Jednym z ciekawszych szkoleń, które zostało dofinansowano to szkolenie na Operatora drona połączone z tworzeniem ortofotomap i modeli 3D.

 

W ramach projektu „Fundusz Usług Rozwojowych” dofinansowanie można uzyskać na usługi rozwojowe (m.in. szkolenia, kursy zawodowe) dostępne w Bazie Usług Rozwojowych  dostępnej na stronie www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl. W bazie tej znajduje ponad 33 tys. ofert, z których każdy mikro, mały i średni przedsiębiorca może wybrać odpowiednie dla siebie lub swoich pracowników szkolenie. Jeżeli w Bazie Usług Rozwojowych brak jest szkoleń dostosowanych do profilu firmy, to można zwrócić się do firmy szkoleniowej, aby przygotowała szkolenie „szyte na miarę”, dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa i wprowadziła je do Bazy Usług Rozwojowych.

 

 

Kolejny nabór wniosków odbędzie się w okresie od 16.05.2019 r. do 05.06.2019 r. Tym razem do rozdysponowania jest kwota 250 tys. zł. Projekt „Fundusz Usług Rozwojowych” realizowany jest do końca grudnia 2021 r.

 

♦♦♦

 

Wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych projektem zapraszamy do siedziby Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (Przemyśl, ul. ks. Piotra Skargi 7/1) oraz do Punktów Konsultacyjnych w Lubaczowie, Jarosławiu i Przeworsku.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie www.funduszuslugrozwojowych.parr.pl lub pod numerem (16) 633 63 88 wew. 2 i 3.

 

baner-baza-uslug-rozwojowych_.jpeg

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a):  Data publikacji: 10-05-2019 15:34 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 10-05-2019 15:51

Na skróty