14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Adrian Bednarczyk i Mateusz Kaczmarek laureatami tegorocznego OFF CAMERA!

Już od wielu lat początek maja jest dla Krakowa czasem, kiedy staje się on stolicą kina niezależnego...

 

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera jest jedną z największych tego typu imprez w Europie. Podczas filmowej majówki, publiczność z całego świata zachwyca się niezwykłością i głębią historii przedstawianych na wielkim ekranie.  

 

Kluczową częścią festiwalu jest Konkurs Główny pn. „Wytyczanie Drogi”, w którym twórcy filmów z całego świata rywalizują o Krakowską Nagrodę Filmową, czyli o 100 tysięcy dolarów. Ponadto podczas Festiwalu najlepsze rodzime produkcje mają okazję powalczyć o nagrodę w wysokości 300 tysięcy złotych, ufundowaną przez Kulczyk Fundation.

 

II LO.jpeg

 

Jednak Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera to nie tylko projekcje ambitnych dzieł. Co roku imprezie towarzyszy szereg branżowych spotkań, warsztatów, dyskusji i wykładów związanych z prezentowanymi filmami oraz konkretnymi sekcjami tematycznymi.

 

Cztery lata temu impreza wzbogaciła się o kolejny projekt – konkurs #63PL, którego współorganizatorem jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjątkowość konkursu polega na tym, iż skierowany jest on wyłącznie do młodych twórców (w wieku od 15 do 22 lat). Tym razem jury w składzie: Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, Anna Trzebiatowska – dyrektor artystyczna festiwalu, Bartosz Węglarczyk – redaktor naczelny portalu Onet.pl i przedstawiciele środowiska aktorskiego – Maciej Zakościelny oraz Antoni Królikowski wyłaniało zwycięzców, którzy zachwycili swoją filmową odpowiedzią na pytanie: „Czym dla ciebie jest przyjaźń?”.

 

II LO OFF Camera.png

 

Wysokie - trzecie miejsce w tym jakże prestiżowym konkursie, przypadło dwóm niezwykle zdolnym, młodym ludziom z Przemyśla – uczniom II LO - Adrianowi Bednarczykowi i Mateuszowi Kaczmarkowi, którzy prócz nagrody w wysokości 1,5 tysiąca złotych, otrzymali możliwość udziału w festiwalowym pokazie specjalnym, a ich dzieło dostępne będzie (dla każdego) na platformie VOD

 

 

 

Adrianowi i Mateuszowi serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy dumni  z Waszego sukcesu, mamy jednak nadzieję, iż jest on dopiero początkiem pięknej (nie tylko filmowej) przygody.

 

 

off_camera_2019_plakat_glowny_RGB_A_0.jpeg

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 07-05-2019 18:04
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 07-05-2019 18:11