16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Polski Jazz 360° - Tym razem na deskach Centrum Kulturalnego w Przemyślu zagra Wojciech Karolak Trio!

polski_jazz_360_logo.jpeg

 

17 maja br. (piątek) o godzinie 19.00 na deskach Centrum Kulturalnego w Przemyślu wystąpi Wojciech Karolak - jeden z najbardziej lubianych, szanowanych i podziwianych muzyków jazzowych, nieodłącznie kojarzony z organami Hammonda.

 

Koncert zespołu Wojciech Karolak Trio (w składzie: Wojciech Karolak – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Arek Skolik – perkusja) odbędzie się w ramach projektu Polski Jazz 360°.

 

Zapraszamy!

 

Wojciech Karolak.jpeg

 

Wojciech Karolak – żywa legenda polskiego jazzu. Profesjonalnie grał już w 1958 roku w składzie zespołu Jazz Believers m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim i Krzysztofem Komedą. Debiutował jako saksofonista. Od wczesnych lat 60-tych gra na fortepianie, a od roku 1973 gra przede wszystkim na organach Hammonda. Jest wirtuozem tego instrumentu, jego mistrzem niezrównanym w konkurencji międzynarodowej, a także uznanym kompozytorem i aranżerem. Podziwiany za nienaganny gust, wybitny esteta i stylista, jego muzyka zawsze trafia w samo sedno, zarówno jazzu, który jest głównym nurtem jego twórczości, jaki i częstych skoków w bok w rejony rythm’n’bluesa, bluesa i rocka.Jego karierę znaczy udział w najważniejszych zespołach w historii jazzu w Polsce:


• The Wreckers (1959-60, z Andrzejem Trzaskowskim, Zbigniewem Namysłowskim, Romanem Dylagiem i Andrzejem Dąbrowskim);
• Polish jazz Quartet (1963-65, z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Julianem Sandeckim i Andrzejem Dąbrowskim);
• Mainstream (1973-8, z Janem Pt. Wróblewskim Czesławem Bartkowskim , Markiem Blizińskim);
• Michał Urbaniak Constellation i Fusion (1973 i 1974 z Urszulą Dudziak, Adamem Makowiczem, Czesławem Bartkowskim);
• Kwintet „Kujaviak Goes Funky” Zbigniewa Namyslowskiego (1975, z Tomaszem Szukalskim, Pawłem Jarzębskim i Czesławem Bartkowskim);
• Time Killers (1984, z Tomaszem Szukalskim i Czesławem Bartkowskim);
• Przez 11 lat, aż do 2012 roku, współpracował z Jarkiem Śmietaną w większości projektów koncertowych i nagraniowych.*Bilety: 20 zł

Fot. Wierzbicki Jarek Fotografia Nie kopiuj udostępniaj

 

polski_jazz_360_logo.jpeg

 

Kolejne koncerty w ramach projektu Polski Jazz 360° zagrają:

07 czerwca - Kazimierz Jonkisz

17 wrześniaJacek Kochan Quartet

27 września Skicki – Skiuk

04 października Bartek Halicki Septet

22 listopada - Strzelczyk / Erenc / Rodowicz – Chopin on strings

 


Do zobaczenia!

 

jazz_360_plakat_zapowiadajacy_2019.png

 

 

Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia.

 

Projekt Fundacji Polski Jazz stanowi pomost między tradycją a współczesnością, łączy współczesne brzmienie młodych muzyków z dorobkiem artystów o już ugruntowanej pozycji. Zapewnia to wysoki i oryginalny poziom koncertów. Chcemy pokazać pełne spektrum zjawiska, jakim jest jazz w Polsce. Każdy znajdzie w programie coś, w czym będzie chciał uczestniczyć – powiedział Piotr Matla.

  

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 06-05-2019 14:53
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 06-05-2019 14:54