13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sara – piękna i dzielna. Dwukrotna mistrzyni świata z Przemyśla!

W czasie, kiedy większość z nas przygotowywała się do obchodów świąt Wielkiejnocy, w holenderskim mieście Cuijk, najwspanialsi tancerze z różnych zakątków globu, walczyli o najwyższe trofea Pucharu Świata w Tańcach na Wózkach.

 

Wśród nich… Przemyślanka – Sara Staszyszyn, która nie tylko w pięknym stylu wywalczyła dwa mistrzowskie tytuły, ale udowodniła również, iż warto marzyć. Że każde, nawet największe z marzeń da się spełnić. Wystarczy tylko bardzo tego chcieć…  

 

Sara - Golden Dance.jpeg 

 

Sara na co dzień trenuje w przemyskim Studiu Tańca Golden Dance. Ogromny talent, ciężka praca i niezwykła determinacja sprawiły, iż Sara jeszcze przed wyjazdem do Holandii mogła pochwalić się wieloma ważnymi trofeami, które wytańczyła nie tylko na turniejach krajowych, ale także międzynarodowych.

Zawody Pucharu Świata w Cuijk to impreza, która organizowana jest przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Nie dziwi więc fakt, iż udział w niej stał się jednym z największych marzeń ambitnej tancerki. I choć ze względu na swój młody wiek, nie mogła wystartować w nich jako reprezentantka kadry Polski, to i tak została dopuszczona do rywalizacji. W imprezach tej rangi mogą mierzyć się tylko zawodnicy pełnoletni, dlatego sama możliwość wystąpienia w PŚ była dla Sary wielkim osiągnięciem.

 

Sara - Golden Dance 2.jpeg

 

O zwycięstwo w Pucharze Świata w Cuijk walczyli najlepsi z najlepszych. Sara wystartowała w najwyższej kategorii A, w której mierzyła się z zawodnikami nie tylko o wiele od niej starszymi, ale przede wszystkim znacznie bardziej doświadczonymi. Nie stanowiło to jednak dla niej żadnego problemu… Śmiało sięgnęła po dwa złote medale. Pierwszy – w kategorii otwartej i drugi – w kategorii „rumba – samba- tango”. Mamy więc dwukrotną mistrzyni świata!

 

 

Serdecznie gratulujemy Sarze, jej rodzicom i trenerom, a także wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego jakże pięknego i ważnego marzenia…

Naszej wspaniałej tancerce życzymy kolejnych laurów, nowych celów i niegasnącego uśmiechu na twarzy.  

 

Sara - Golden Dance 1.jpeg

 

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Golden Dance Przemyśl

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 26-04-2019 11:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 27-04-2019 23:01