6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sytuacja w szkołach ponadgimnazjalnych przed maturami

25 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się zapowiadane spotkanie zespołu kryzysowego poświęcone sytuacji w szkołach ponadgimnazjalnych przed egzaminami maturalnymi. Z przekazanych przez dyrektorów placówek informacji wynika, że w czterech z dziewięciu ze szkół odbyły się rady pedagogiczne zatwierdzające oceny. W pozostałych placówkach zwołane zostały kolejne posiedzenia rad.

Przypomnijmy, że matury zaplanowane zostały w dziewięciu przemyskich placówkach oświatowych. Skutecznie udało się zwołać rady i zatwierdzić klasyfikacje tegorocznych maturzystów w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Zespole Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych. W pozostałych placówkach podczas posiedzeń zabrakło wymaganego kworum, więc dyrektorzy ogłosili kolejne terminy posiedzeń na dzisiaj wieczorem lub jutro rano. Jeżeli podjęte zostaną decyzje w sprawie klasyfikacji, także jutro zaplanowane są wręczenia świadectw i zakończenie roku szkolnego dla tej części uczniów, którzy będą zdawać maturę. O dokładnej godzinie uczniowie i rodzice będą informowani przez dyrektorów.

Reprezentujący strajkujących nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął również dzisiaj decyzję o zawieszeniu protestu od soboty (27 marca) od godz. 6.00, dlatego od poniedziałku nauka w przemyskich szkołach rozpocznie się zgodnie z harmonogramem zajęć.

 

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Urząd Miejski w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 25-04-2019 15:35
Modyfikował: Witold Wołczyk | Data modyfikacji: 25-04-2019 15:36