13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pociągiem z Przemyśla do Dniepru na Ukrainie. PKP Intercity uruchomiły nowe połączenia kolejowe

PKP Intercity rozszerzyło siatkę połączeń międzynarodowych. Od 19 kwietnia pasażerowie mogą dojechać z Przemyśla do Dniepru na Ukrainie.

 

 

Pasażerów planujących podróż na zachodnią Ukrainę ucieszy nowe połączenie uruchomione przez PKP Intercity we współpracy z ukraińskimi kolejami państwowymi UZ. Począwszy od 19 kwietnia podróżni mogą korzystać z dwóch wagonów sypialnych w relacji Przemyśl Gł.-Dnipro Hl.-Przemyśl Gł.

 

Do Dniepru można dotrzeć wybierając pociąg nr 35 relacji Przemyśl-Odessa. Podczas postoju we Lwowie czteroosobowe, dziewięcioprzedziałowe wagony sypialne są przepinane do składu nr 70, docelowo jadącego do stacji Dnipro-Holovny. Z kolei w przeciwnym kierunku trasę Dniepr-Lwów można pokonać pociągiem nr 85, a następnie składem nr 90 dotrzeć do Przemyśla. Co więcej porozumienie zawarte pomiędzy PKP Intercity i Kolejami Ukraińskimi [UZ] umożliwia pasażerom relacji Przemyśl-Dniepr-Przemyśl zarówno na odcinku polskim, jak i ukraińskim, korzystanie z 30 proc. zniżki na miejsca sypialnie względem pełnych cen biletów stosowanych w komunikacji Wschód-Zachód (SCIC-TZW, szczegóły na www.intercity.pl).

 

_MG_0068-3.jpeg

 

Dzięki skomunikowaniu relacji z pociągami TLK Małopolska i IC Malczewski połączenie z zachodnią Ukrainą zyskali mieszkańcy m.in. Gdyni, Szczecina, Poznania, Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Rzeszowa. Z kolei wracający do Przemyśla skład nr 90 skomunikowano z pociągiem IC Przemyślanin, jadącym do Świnoujścia przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Poznań i Szczecin. Do tej pory pasażerowie PKP Intercity podróżujący na Ukrainę mogli skorzystać z połączeń z takimi miastami jak Kijów, Lwów, Równe, Chmielnicki, Tarnopol, Winnica czy Odessa.

 

 

źródło:  PKP Intercity S.A.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 25-04-2019 12:29
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 25-04-2019 12:31