7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Grzane Wino z poezją w tle... Zapraszamy!

Zespół istnieje od 2016 roku. Zadebiutował podczas Piosenki Turystycznej Barwinek. Na kolejnym przeglądzie, a był to Festiwal Natchnieni Bieszczadem zdobyli pierwsze miejsce. Kolejne lata przynosiły następne nagrody. Grupa po raz drugi wygrała Natchnionych Bieszczadem, a chwilę później zdobyli wyróżnienie na konkursie „Przy Kominku” w Kielcach.

 

Grzane Wino gł.jpeg

 

W roku 2018 wydali debiutancki album „Bieszczady”. Nazwa oprócz miłości do gór mówi też o rodzaju muzyki jaki możemy usłyszeć podczas koncertu Grzanego Wina. Utwory są bieszczadzkie i klimatyczne z domieszką ballad oraz bluesa, folku i jazzu. Pierwsza płyta bardzo szybko stała się Debiutem Roku 2018 Radia Centrum. Piosenek z płyty „Bieszczady” mogliśmy posłuchać podczas koncertu na scenie w studio Agnieszki Osieckiej.

 

Już niedługo zagoszczą w Przemyślu na scenie widowiskowej Centrum Kulturalnego (ul. Konarskiego 9). Dla zespołu jest to ważne miasto na mapie Polski, ponieważ stąd pochodzi i tu mieszka poetka – Bożena Spryńska, która jest autorką tekstów Grzanego Wina.

 

Grzane Wino logo.jpeg

 

18 maja br. o godzinie 18.00 zaprezentują przemyskiej publiczności połączenie poezji i dobrego bieszczadzkiego grania.

 

Zapraszamy!

 

Grzane Wino plakat.jpeg

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 23-04-2019 13:27
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 23-04-2019 13:30