18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XXIX Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących

W dniach 12-14 kwietnia 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im.  dra Janusza Korczaka w Przemyślu, odbywały się XXIX Ogólnopolskie Zawody Matematyczne Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Przemyśla. Głównym sponsorem, bez którego przedsięwzięcie nie mogłoby być zrealizowane była Fundacja mBanku.

 

Celem zawodów była popularyzacja wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych wśród uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, promocja szkół oraz integracja nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.

 

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 7 szkół z całej Polski: z Krakowa, Przemyśla, Raciborza, Sławna, Warszawy – Łucka, Warszawy – Placu Trzech Krzyży i Wejherowa.

 

DSC_0107.jpeg

 

W  piątek 12 kwietnia 2019 r. do Przemyśla przybyły wszystkie drużyny, po czym zakwaterowano uczestników. Po obiedzie goście mieli możliwość zwiedzić nasze piękne miasto (Wieżę Zegarową - Muzeum Fajek, Zamek, Katedrę). O godzinie 18 miało miejsce uroczyste rozpoczęcie XXIX Ogólnopolskich Zawodów Matematycznych z udziałem Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Przemyślu Pani Elżbiety Tarnawskiej. Na zakończenie dnia młodzież uczestniczyła w Konkursie wiedzy o  miastach uczestników Zawodów, a opiekunowie odbyli spotkanie organizacyjne. 

       

DSC_0085.jpeg

                                                                          

W sobotę rano  przeprowadzono XXIX Ogólnopolskie Zawody Matematyczne  w trzech  kategoriach: dla uczniów klas I, dla uczniów klas II, dla uczniów klas III i IV. Po obiedzie Komisje Sprawdzające zajęły się poprawą prac, a pozostali uczestnicy pojechali na tor saneczkowy. O godzinie 17 odbyło się uroczyste zakończenie XXIX Ogólnopolskich Zawodów Matematycznych. Ogłoszono wyniki rywalizacji indywidualnej i zespołowej, wręczono nagrody i dyplomy. Po uroczystej kolacji dla uczniów i ich opiekunów młodzież miała jeszcze okazję na wspólne spędzenie czasu (zabawy integracyjne), a nauczyciele na wymianę doświadczeń i rozmowy.

 

DSC_0239.jpeg

 

Zawody matematyczne umożliwiły uczniom nie tylko poszerzenie wiedzy matematycznej, ale również wzięcie udziału w życzliwej rywalizacji, odczuwanie satysfakcji i radości z sukcesu, poznanie historii i ciekawych miejsc w Przemyślu oraz nawiązanie nowych przyjaźni w środowisku młodzieży z dysfunkcją słuchu. 

 

 

 

 

Dzięki hojności sponsorów organizatorzy mogli nagrodzić laureatów oraz wszystkich uczestników Zawodów.

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 17-04-2019 14:59
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 17-04-2019 15:00