25 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jazz nad Sanem - Wojtek Tramowski- Six and Six DUO

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” zaprasza w piątek, 26 kwietnia o godzinie 19.00 na kolejne wydarzenie z cyklu „Jazz nad Sanem”, którym będzie niezwykle energetyczny koncert zespołu „Wojtek Tramowski- Six and Six DUO”.

Podczas koncertu w Klubie "Niedźwiadek" usłyszymy standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach w wykonaniu duetu: Wojciech Tramowski (gitara) & Karol Szymanowski (wibrafon, marimba).

 

plakat-W_z.jpeg

 

 

Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce i Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie na polu muzyki jazzowej, lecz także współpracuje z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Dzięki stworzonej przez siebie, sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne. Dlatego koncertuje głównie w duetach i triach, gdzie najlepiej można wyeksponować nowatorskie aspekty tej techniki, ze szczególnym uwzględnieniem akompaniamentu. Jest autorem pomysłu rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault, zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe. Wszystkie te doświadczenia opisał w książkach „Sześciopałkowa technika gry na wibrafonie – metoda Karola Szymanowskiego” (2007) i „Struktury akordowe w grze wibrafonisty jazzowego – czterodźwięki” (2011). Oprócz stałej pracy w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Karol Szymanowski prezentuje swą technikę i prowadzi działalność pedagogiczną na festiwalach i kursach perkusyjnych na całym świecie.

 

Wojciech Tramowski – pochodzi z Jarosławia – jest gitarzystą, który zajmuje się głównie jazzem, jednak inne gatunki muzyki nie są mu obce. Współpracuje z różnymi muzykami i zespołami. Jest laureatem konkursu „JAZZ JUNIORS” (nagroda zespołowa, udział w warsztatach w Chodzieży w klasie gitary indywidualnie u Jerzego Śmietany), a także ogólnopolskiego konkursu gitary jazzowej im. Marka Blizińskiego „GUITAR CITY”. Brał udział w nagraniu jednej reedycji i jednej nowej płyty CD zespołu-legendy „RSC”. Przez długi czas grał poza granicami, głównie w Niemczech. Wraz z Karolem Szymanowskim i Jarosławem Michalukiem tworzy formację „Open Trio”. Jest również członkiem zespołu „East Wall Jazz Quartet”.

 

plakat-W_26-04-2019835_x_1250.jpeg

 

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 16-04-2019 08:58
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 16-04-2019 09:06