20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Sytuacja w przemyskich szkołach w czwartym dniu strajku

Podobnie jak w poprzednich dniach strajku nauczycieli 11 kwietnia w przemyskich placówkach oświatowych zapewniona została opieka nad uczniami, którzy pojawili się. w tym dniu w przedszkolach i szkołach. Bez przeszkód odbywają się kolejne egzaminy gimnazjalne, zapewnione zostały również pełne składy komisji egzaminacyjnych na ostatni, piątkowy dzień sprawdzianu gimnazjalnego. Podobnie zapewnione zostały składy komisji do egzaminów ósmoklasisty rozpoczynające się w poniedziałek.

11 kwietnia w 27 placówkach oświatowych prowadzonych przez miasto, w których trwa akcja protestacyjna (obok 4 niestrajkujących przedszkoli dzisiaj strajk zawiesiło Przedszkole Nr 7), pracuje 173 nauczycieli i dyrektorów, a 122 osoby przebywa na zwolnieniu lekarskim (w tym 5 długotrwałym). W prowadzących akcję strajkową placówkach na zajęciach opiekuńczo - wychowawczych przebywa 311 dzieci.

Na czas trwania egzaminów ósmoklasisty skompletowane zostały składy komisji we wszystkich szkołach podstawowych, tj. SP1, SP4, SP5, SP6, SP 11, SP14, SP15, SP 16, SP 17, w szkołach podstawowych w SOSW nr 1,2 oraz CKZiU nr 2.

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Urząd Miejski w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl