16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Strajk nauczycieli w przemyskich placówkach oświatowych

Zgodnie z przewidywaniami i wcześniejszymi zapowiedziami, od 8 kwietnia od rana w przemyskich placówkach oświatowych trwa strajk nauczycieli. Wszystkim uczniom, którzy pojawili się tego dnia w przedszkolach i szkołach dyrekcja zapewniła opiekę.

Na 32 placówki oświatowe prowadzone przez samorząd miasta Przemyśla, w 28 w poniedziałek 8 kwietnia rozpoczęła się akcja strajkowa. Jak wcześniej informowaliśmy referendum strajkowe miało negatywny wynik w czterech miejskich przedszkolach (nr 4, 9, 13 i 19) i w tych placówkach akcja protestacyjna nie została podjęta.

Na godzinę 12.00 w strajkujących przedszkolach i szkołach przebywało 284 dzieci i młodzieży, co stanowi ok. 3% ogółu uczniów wszystkich placówek. Do pracy zgłosiło się 133 nauczycieli, czyli ok. 10% wszystkich zatrudnionych w przemyskiej oświacie. Wszystkim dzieciom, które przyszły dzisiaj do przedszkoli i szkół zapewniono opiekę nauczycieli. We wszystkich placówkach, w których działają stołówki, uczniom zapewniono wyżywienie – poza jednym przedszkolem i jedną szkołą podstawową.

 

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Urząd Miejski w Przemyślu

Opublikował: Witold Wołczyk | Data publikacji: 08-04-2019 13:19