16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO oraz SP nr 1).

 

II LO w Szkole Przedsiębiorczości (8).jpeg

 

Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorczością. Atutem udziału w projekcie jest również  wzrost potencjału nauczycieli w zakresie nauczania przedsiębiorczości i kreowania postaw przedsiębiorczych w terminie trwania projektu i w kolejnych działaniach edukacyjnych.

 

II LO w Szkole Przedsiębiorczości (4).jpeg

 

Uczniowie przez dwa dni pracowali w pracowniach komputerowych i salach wykładowych, zdobywając umiejętności z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii społecznej. Był to również czas na generowanie pomysłów do projektów, które uczniowie muszą zrealizować na rzecz społeczności szkolnej do końca roku szkolnego.

 

II LO w Szkole Przedsiębiorczości (9).jpeg

 

Wyjazd w całości był sfinansowany przez Narodowy Bank Polski. Młodzież wraz z nauczycielami przebywała w wyjątkowym miejscu, w ośrodku szkoleniowo wypoczynkowym w Motyczu Leśnym pod Lublinem.

 

 

 

 

Opiekunami klas w projekcie są nauczyciele Ewa Miśkowicz-Cichocka, Ewa Zabawska, Katarzyna Safianik i Rafał Paśko.

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 08-04-2019 12:23