37 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzyni Europy IDO w Salsa Shines Solo Junior z wizytą u Prezydenta Miasta Przemyśla

17 marca br. w Wałbrzychu odbyły się Mistrzostwa Europy IDO w Couple Dance’ 2019. Przemyślanka - Wiktoria Markiewicz roztańczonym krokiem (dosłownie) pokonała 53 rywalki, zdobywając tytuł  Mistrzyni Europy IDO w Salsa Shines Solo Junior. Dzięki niej z głośników w wałbrzyskiej hali popłynął Mazurek Dąbrowskiego. Przemyślanka już wielokrotnie stawiała na podium ogólnopolskich turniejów, ale tytuł mistrzyni Starego Kontynentu jest do tej pory jej największym tanecznym sukcesem.

 

Jednak to nie wszystko – podczas imprezy Wiktoria zaprezentowała również inną choreografię –  Black Swan, dzięki której wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy w Caribbean Show Solo Junior, a co za tym idzie - po raz kolejny stanęła na "pudle" europejskiego czempionatu.

 

fot. A. Czereba (3).jpeg

 

Nasza mistrzyni swoją wielką pasję rozwija w Szkole Tańca „A-Z”. Mimo ogromu pracy, jaką musi włożyć w wielogodzinne treningi, znakomicie daje sobie radę z pozostałymi obowiązkami… Choćby szkolnymi – Wiktoria jest wzorową uczennicą, czego potwierdzeniem jest otrzymane w 2017 roku stypendium Prezydenta Miasta Przemyśla.  

 

fot. A. Czereba (5).jpeg

 

Dziś, 4 kwietnia br., Wiktoria Markiewicz wraz z szefową Szkoły Tańca „A-Z” – Aleksandrą Sołgą, trenerką – Joanną Ciżman oraz swoim największym i najwierniejszym kibicem – czyli tatą, przybyła do Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna, by podzielić się radością z niewątpliwego (podwójnego) sukcesu.

 

fot. A. Czereba (4).jpeg

 

Serdecznie gratulujemy Wiktorii, jej rodzicom, paniom Aleksandrze Sołdze i Joannie Ciżman oraz całej społeczności Szkoły Tańca „A-Z”. Mamy nadzieję, że tytuł Mistrzyni Europy jest tylko początkiem pasma sukcesów wszystkich wspaniałych tancerzy z Przemyśla, czego z całego serca Wam życzymy.

 

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 04-04-2019 13:43
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 04-04-2019 15:08