13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Bakun od rana leci w kulki…

Dziś rano (3 kwietnia br.), Prezydenta Miasta Przemyśla odwiedził szczególny gość. Tomasz Bandrowicz, bo o nim mowa, jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz  trenerem w działającym przy placówce Uczniowskim Klubie Sportowym Gladiator, a jakby tego było mało – również międzynarodowym sędzią bocce.

 

I to właśnie z bocce była związana jego ostatnia, wielka przygoda, o której przyszedł opowiedzieć Prezydentowi Miasta. Przemyślanin przed niespełna dwoma tygodniami (22 marca) wrócił z Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie był tam bynajmniej na wakacjach – Tomasz wziął udział w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2019, czyli największej na świecie imprezie sportowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Jako jeden z wielu wolontariuszy z całego świata sędziował podczas olimpijskich zmagań.

 

fot. A. Czereba (2).jpeg

 

W imprezie wystartowało blisko 7000 zawodników ze 170 krajów z całego świata. Polskę reprezentowało 64 olimpijczyków, którzy wystąpili w sumie w  17 dyscyplinach sportowych.

To już jego druga taka przygoda z imprezą o tak ogromnej randze. Cztery lata temu Tomasz Bandrowicz był arbitrem w bocce podczas Olimpiady odbywającej się w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

 

Nasz ambasador w Emiratach, mimo ogromu pracy przy trwających non stop rozgrywkach sportowych, nie zapominał o tym, by na bieżąco relacjonować wydarzenia z Abu Dhabi. Z jego obszernych, często zabawnych relacji dowiadywaliśmy się nie tylko o sukcesach polskich zawodników, ale i o tym, iż Tomasz w każdej wolnej chwili opowiadał swoim międzynarodowym kolegom o swoim ukochanym mieście. Wyposażony w rozmaite foldery promocyjne oraz przewodniki po Przemyślu, opowiadał o nadsańskim grodzie: o fajkach, dzwonach, Kopcu Tatarskim, podziemiach oraz unikatowym pochyłym Rynku… W pewnym momencie, na jednym z portali społecznościowych opublikował również film, na którym nagrał jak wielkim wyzwaniem było wymówienie przez osoby o różnych narodowościach nazwy naszego miasta. Pytanie brzmiące: „Is it difficult to say Przemyśl?”, będące jednocześnie tytułem filmiku, okazało się być czysto retoryczne, bowiem tylko nieliczni nie łamali sobie przy nim języków.

 

 

 

 

Trener „Gladiatorów” środowym porankiem zjawił się u Prezydenta miasta nie tylko po to, by opowiedzieć mu o godnym reprezentowaniu miasta na tak wielkiej imprezie, ale także o nowych pomysłach i… o kolejnej Olimpiadzie, której gospodarzem (już za cztery lata) będzie Berlin. Tymczasem Tomasz Bandrowicz, przywiózł z dalekiego Abu Dhabi pamiątkową koszulkę oraz obowiązkowy magnes na lodówkę, którymi obdarował włodarza miasta. Poranne spotkanie było też znakomitą okazją do przybliżenia Prezydentowi Wojciechowi Bakunowi zasady gry w bocce, w które – jak się okazuje – świetnie gra się w każdych warunkach - również na dywanie…  

 

 

I tym właśnie sposobem, sympatyczna środowa wizyta u Prezydenta zakończyła się (bardzo szybką) grą „w kulki”… ;-)

 

fot. A. Czereba (5).jpeg

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Opublikował: Agata Czereba | Data publikacji: 03-04-2019 10:53
Modyfikował: Agata Czereba | Data modyfikacji: 03-04-2019 11:02